zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Modernizacja kraju to kierunek, który powinniśmy realizować

17:39, 05.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Modernizacja kraju, inwestowanie w najnowocześniejsze technologie, rozwijanie polskiego nowoczesnego biznesu to kierunki, które powinniśmy realizować – powiedział w Sosnowcu prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Prezydent składa w piątek wizytę w województwie śląskim. Odwiedził m.in. firmę APA Sp. z o.o. i Laboratorium Genetyczne GYNCENTRUM.

– Jeżeli mówimy o rozwoju Polski nowoczesnej, jeżeli mówimy o tym, że jesteśmy ambitni i chcemy, żeby nasze firmy rozwijały się w zakresie najnowocześniejszych technologii, żeby nad najnowocześniejszymi technologiami prowadziły badania i żeby korzystać z tych najnowocześniejszych urządzeń, jakie można osiągnąć w przestrzeni światowej, to to są właśnie bardzo dobre tego dwa przykłady i cieszę się, że mogłem te dwie firmy odwiedzić – podkreślił Duda na briefingu w Sosnowcu.

Prezydent ocenił, że modernizacja kraju, inwestowanie w najnowocześniejsze technologie, rozwijanie polskiego nowoczesnego biznesu to kierunki, które powinniśmy realizować.


Prezydent: Modernizacja służb mundurowych to modernizacja Polski
 
 
 
...
 
– Śląsk, zwłaszcza Górny Śląsk, staje się takim symbolem przemian przemysłowych. Z wielką radością patrzę na to, jak wiele nowoczesnych firm i instytucji powstaje właśnie tutaj. Widać tę ogromną ambicję, determinację, która, chciałbym, żeby tutaj była kontynuowana – oświadczył Duda.

Zapewnił, że jako prezydent będzie dokładał wszelkich starań, by rozwój ten mógł spokojnie postępować z pożytkiem dla mieszkańców województwa i całej Polski


„Niosą pomoc do ostatniej chwili”. Prezydent podziękował ratownikom górniczym