zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Modernizacja służb mundurowych to modernizacja Polski

14:56, 05.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Modernizacja służb mundurowych to jest modernizacja Rzeczypospolitej, to budowanie dumy tych, którzy na co dzień jej służą – powiedział w piątek w Bytomiu prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych województwa śląskiego.


Podziel się:   Więcej

W trakcie spotkania odbyła się uroczystość otwarcia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Prezydent wręczył też 37 promes dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Prezydent podkreślił, że „strażacy cieszą się niezmiennie wysokim zaufaniem społecznym, bo są zawsze wtedy, kiedy potrzeba”.

Andrzej Duda zaznaczył, że w 2016 r., kiedy toczyły się dyskusje nad kształtem kolejnego budżetu, ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak mówił mu, że chciałby przygotować plan modernizacji służb mundurowych.

– Policja, straż pożarna, straż graniczna, wszędzie tam, gdzie potrzeba nowego sprzętu; wszędzie tam, gdzie trzeba, żeby lepiej służyli, gdzie trzeba trochę podnieść wynagrodzenia, trzeba zmotywować ludzi, pokazać im, że polskie państwo o nich myśli o nich dba i że jest im wdzięczne za służbę. Nie musiał mi dwa razy powtarzać. Doskonale rozumiałem, co ma na myśli – mówił Andrzej Duda.


„Niosą pomoc do ostatniej chwili”. Prezydent podziękował ratownikom górniczym
 
 
 
...
 
Jak dodał prezydent, „to jest modernizacja Rzeczypospolitej, to jest budowanie dumy tych, którzy na co dzień jej służą".

– Dlatego w trakcie promocji na pierwszy stopień oficerski w PSP powiedziałem wtedy o planie modernizacji, że będzie zrealizowany, że będą na to środki, dla służb mundurowych i że możecie państwo liczyć, że przyjdzie nowe, przyjdzie modernizacja, prawdziwa, duża – zaznaczył prezydent.


Prezydent wyraził satysfakcję, że do tej modernizacji dochodzi, że są środki na budowę siedzib PSP takich jak komenda miejska w Bytomiu; że są środki na to, by remontować remizy OSP, a także na to, by OSP obok PSP zyskiwała nowe wyposażenie, nową infrastrukturę, nowy sprzęt.


Prezydent Duda odwiedzi województwo śląskie