zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Mołdawii rozpoczęła oficjalną wizytę w Warszawie

09:41, 21.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Od powitania w poniedziałek rano przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie oficjalną wizytę w Polsce rozpoczęła prezydent Mołdawii Maia Sandu. Będzie to jej pierwsza wizyta od zwycięstwa w ubiegłorocznych wyborach.


Podziel się:   Więcej

Zaplanowano rozmowę w „cztery oczy”, a bezpośrednio po jej zakończeniu także rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obojga przywódców. Następnie Andrzej Duda i Maia Sandu spotkają się z mediami.

Mołdawska prezydent spotka się także z marszałkami Sejmu i Senatu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski przekazał PAP, że rozmowy prezydentów będą koncentrować się na sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz współpracy bilateralnej. Ponadto - jak zaznaczył - poruszone zostaną także kwestie związane z perspektywami wzmocnienia integracji Mołdawii ze strukturami euroatlantyckimi oraz o dalszej współpracy w ramach programu Partnerstwa Wschodniego.


Prezydent Mołdawii złoży wizytę w Polsce
 
 
 
...
 
- Nie mamy wątpliwości, że integracja Mołdawii ze strukturami europejskimi jest właściwym kierunkiem i najlepszym gwarantem dla budowy pokoju i rozwoju gospodarczego w regionie. Dlatego jesteśmy adwokatami polityki „otwartych drzwi” do Unii Europejskiej i NATO dla Mołdawii - podkreślił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Społecznych. Tematem program FERS

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
01-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych