zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Na prośbę Komitetu Strajkowego medyków można się spotkać, ale nie na wezwanie

07:36, 17.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Na wniosek, czy też na prośbę Komitetu Strajkowego można się spotkać, ale nie na wezwanie. Spokojnie: jeżeli będzie wola po stronie protestujących medyków, Pałac Prezydencki jest otwarty i takie spotkanie się odbędzie – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla „Polska Times”.


Podziel się:   Więcej

W wywiadzie prezydent został zapytany, czy spotka się ze strajkującymi medykami.

W poniedziałek Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wystosował pismo do prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby osobiście podjął zdecydowane działania na rzecz ratowania ochrony zdrowia w Polsce.

„Na wniosek, czy też na prośbę Komitetu Strajkowego można się spotkać, ale nie na wezwanie. Spokojnie: jeżeli będzie wola po stronie protestujących, Pałac Prezydencki jest otwarty i takie spotkanie się odbędzie” – powiedział Duda.


Spychalski o nieobecności protestujących medyków w KPRP: To niepoważne

„Natomiast, proszę zauważyć, że na zaproponowane przez moją kancelarię spotkanie część strony medycznej odpowiedziała negatywnie. Bogna Janke jest ministrem odpowiedzialnym w mojej kancelarii za sprawy dialogu i dlatego to ją poprosiłem o to, żeby takie spotkanie zaproponowała” – dodał prezydent.


Bogna Janke: Protestujący medycy nie przyszli na spotkanie, nieobecni nie mają racji