zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce

17:04, 17.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, TVP Info

– Próbują nam dzisiaj odebrać nasze prawo do posiadania uczciwego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy; nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas; musimy utrzymać w naszym kraju Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego – powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek w Zwoleniu (woj. mazowieckie).


Podziel się:   Więcej

Prezydent podkreślił, że Izba Dyscyplinarna Sadu Najwyższego jest po to, aby "wyeliminować czarne owce" ze środowiska sędziowskiego.

– Po to właśnie jest Izba Odpowiedzialności Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, izba składająca się z sędziów, po to, aby sędziowie umieli pokazać, że sami w ramach stanu sędziowskiego usuwają tych, który nie umieją zachować się przyzwoicie i nie spełniają standardów, aby wykonywać tę wielką społeczną służbę – podkreślił Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, „musimy utrzymać w naszym kraju Izbę Dyscyplinarna Sądu Najwyższego”, aby odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów była wreszcie realna, aby doprowadzić do oczyszczenia stanu sędziowskiego, aby doprowadzi do tego, „że stan sędziowski będzie w efekcie tego rzeczywiście przez społeczeństwo poważany, szanowany, a państwo będzie w rezultacie uważane za sprawiedliwe”.


– Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby, odebrać. Nie pozwólmy na to, żeby inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo decydować o sobie samych i swoich sprawach; po to walczyliśmy o demokrację – oświadczył prezydent.

– Jestem prezydentem RP. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – dodał Andrzej Duda.


Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych
 
 
 
...
 
„Rodzina zasługuje nie tylko na tolerancję, ale na afirmację ze strony państwa”

– Rodzina to podstawowa komórka, podstawowa wspólnota w naszym społeczeństwie, która zasługuje nie tylko na tolerancję ze strony państwa, zasługuje na afirmację ze strony państwa – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Dzisiaj przed nami cały czas wielkie zadania, wielkie polskie zadania – tak na nie patrzę także z punktu widzenia tego niezwykłego urzędu, który z państwa decyzji wyborczej przychodzi mi sprawować przez ostatnie 4,5 roku – mówił prezydent.

Wśród tych wyzwań wymienił m.in. pozycję Polski na arenie międzynarodowej oraz bezpieczeństwo. – Cieszę się ogromnie, że na przestrzeni ostatnich lat udało się to bezpieczeństwo wzmocnić – powiedział.


Prezydent ocenił, że po raz pierwszy od 1989 r. polskie państwo prowadzi w szerokim zakresie prorodzinną politykę. – Rodzina to podstawowa komórka, podstawowa wspólnota w naszym społeczeństwie, która zasługuje nie tylko na tolerancję ze strony państwa, zasługuje na afirmację ze strony państwa, na to, żeby podnieść ją i pokazać jako wzór – dodał.


Prezydent z wizytą w Skarżysku-Kamiennej. Zwiedził m.in. zakłady Mesko

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
04-04-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych