zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent nie obawia się starcia z Tuskiem. „Kto się kogokolwiek boi, nie może być prezydentem”

15:16, 21.10.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Ktoś, kto się czegokolwiek czy kogokolwiek boi, nie może być prezydentem RP – powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o to, czy obawia się stanąć do walki w wyborach prezydenckich z Donaldem Tuskiem.


Podziel się:   Więcej

Prezydent w wywiadzie dla magazynu „Polska Times” był pytany o wynik wyborów parlamentarnych. Prezydent na stwierdzenie, że były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk wypomina PiS i liderowi tej partii Jarosławowi Kaczyńskiemu, że stracił Senat, wskazał: „ten, kto przegrywa wybory, mówi różne rzeczy, żeby zrzucić z siebie to obciążenie”.

– Prawda jest taka, że przegrała je Koalicja Obywatelska. Do parlamentu obok niej weszły też inne ugrupowania. Jest Lewica, która moim zdaniem będzie działała bardziej konstruktywnie, niż robiła to Platforma Obywatelska w tej kończącej się kadencji. Z drugiej strony mamy Konfederację, byt polityczny zupełnie nowy w parlamencie. Jak ten parlament będzie funkcjonował w praktyce? Zobaczymy – zaznaczył.

Prezydent w kolejnej części rozmowy zaapelował też „do wszystkich sił parlamentarnych, by były bardziej skore do współpracy”. – Niestety bowiem, czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych ważniejszy jest spór międzypartyjny, niż troska o polskie sprawy – powiedział.

Andrzej Duda podkreślił, że dla realizacji kolejnych zmian w społeczeństwie ważne jest sprawowanie urzędu prezydenta. – Jeśli społeczeństwo chce tych zmian, programu, który uwzględnia wszystkie społeczne potrzeby, to oczywiście wybory prezydenckie mają wielkie znaczenie – dodał.
Start Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich – „prawdopodobieństwo bardzo wysokie”

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
17-11-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych