zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent o ataku w Nicei: Nic nie usprawiedliwia tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa

17:36, 29.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Z wielkim smutkiem przyjąłem wstrząsającą wiadomość o brutalnym zabójstwie trzech bezbronnych osób w bazylice Notre-Dame i w jej pobliżu; nic nie może usprawiedliwić tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnego do prezydenta Francji.


Podziel się:   Więcej

W czwartek rano w wyniku ataku nożownika w bazylice Notre Dame w Nicei zginęły trzy osoby, w tym jednej obcięto głowę; kilka osób zostało rannych. Sprawca, który wykrzykiwał: „Allahu Akbar" (Bóg jest wielki) został postrzelony przez policję, zatrzymany i przewieziony do szpitala. Śledztwo wszczęła krajowa prokuratura antyterrorystyczna (PNAT).

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wstrząsającą wiadomość o brutalnym zabójstwie trzech bezbronnych osób w bazylice Notre-Dame i w jej pobliżu. Nic nie może stanowić usprawiedliwienia dla tego aktu nieludzkiego barbarzyństwa. Zapewniam Pana, że w tym tragicznym dniu Polska i Polacy są w szczególny sposób solidarni z Narodem Francuskim, a zwłaszcza z mieszkańcami Nicei" – napisał prezydent w depeszy skierowanej do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

Wyrazy współczucia


„Proszę przekazać wyrazy głębokiego współczucia bliskim ofiar. Zachowujemy ich w naszych myślach i modlitwach" – dodał prezydent.

Po ataku w Nicei premier Jean Castex ogłosił stan zagrożenia terrorystycznego w całym kraju. Szef francuskiego rządu podkreślił, że ryzyko kolejnych ataków terrorystycznych w kraju jest wysokie.


Atak nożownika w pobliżu kościoła w Nicei. Są ofiary śmiertelneKolejny atak nożownika we Francji. Zastrzeliła go policja

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
27-01-2021
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych NA ŻYWO
  • Uroczyste odsłonięcie wyremontowanych mogił wojennych z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego 14:00
  • Briefing prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka 14:30
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych