zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent o Krzysztofie Krawczyku: Nigdy nie zapomnimy jego silnego głosu

15:51, 10.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Nigdy nie zapomnimy jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu, trochę nostalgicznego, trochę zawadiackiego, przesyconego radością życia, a czasem refleksyjnego - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas sobotnich uroczystości pogrzebowych Krzysztofa Krawczyka.


Podziel się:   Więcej

Podczas uroczystości pogrzebowych w łódzkiej archikatedrze doradca prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz odczytał list, który głowa państwa wystosowała do najbliższych Krzysztofa Krawczyka.

„Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał własny, odrębny rozdział w historii polskiej muzyki. Jego piosenki znają na pamięć miliony Polaków, wpadających w ucho melodii zebrało się tak wiele, że nawet tych najważniejszych nie sposób wymienić jednym tchem. Wykonywane przez Krzysztofa Krawczyka utwory wciąż zdobywają serca nowych słuchaczy” – napisał.

Prezydent zwrócił uwagę, że Krzysztof Krawczyk „zawsze podążał z duchem czasu, przekraczał muzyczne gatunki”. „Zapraszał do współpracy młodszych od siebie artystów. Pokazywał im, jak ważne jest, by słuchacz mógł dostrzec osobisty stosunek artysty do prezentowanych utworów, radość z ich wykonywania oraz szacunek dla publiczności” – wspomniał.

Prezydent o Krawczyku: Tacy Artyści odchodzą, ale nie umierają
 
 
 
...
 

„Śpiewał o zwyczajnych ludziach”


Dodał, że artysta „śpiewał o zwyczajnych ludziach, o ich marzeniach i codziennych troskach”. „Przez długie lata aktywności zawodowej dowiódł, że znakomita warsztatowo i dojrzała artystycznie muzyka popularna ma swoje miejsce w kulturze narodowej” – stwierdził Duda.

Prezydent podkreślił, że wokalista „mimo wielkiej sławy pozostał sobą: wiernym przyjacielem i kolegą, dobrym, życzliwym sąsiadem, wrażliwym, serdecznym człowiekiem”. „Nigdy nie zapomnimy jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu. Trochę nostalgicznego, trochę zawadiackiego; przesyconego radością życia, a czasem refleksyjnego i podniosłego. Głosu, dzięki któremu świat nabierał barw i wydawał się lepszy. Nigdy nie zapomnimy emocji i wzruszeń, których zmarły dostarczał nam swoją muzyką” – podsumował.


Premier o śmierci Krawczyka: Z trudem przychodzi mi pisanie o Nim „był”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
14-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych