zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent o zbiórce na leczenie nowotworu: Każdy gest się liczy

06:03, 22.11.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Każdy gest się liczy – napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda, relacjonując spotkanie z dziewczyną, która rozdawała ulotki z prośbą o wsparcie leczenia jej ojca chorego na chłoniaka złośliwego. „To leczenie ostatniej szansy” – brzmi wpis na stronie Fundacji Siepomaga, która organizuje zbiórkę na tę terapię. Kosztuje ona 1,3 mln zł i nie jest refundowana.


Podziel się:   Więcej

„Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję!” – napisał w sobotę na Twitterze prezydent.

Do wpisu dołączono informację ze strony Fundacji Siepomaga organizującej zbiórkę pieniędzy na to leczenie z dokładnym opisem przypadku choroby ojca Kasi i Weroniki. Proszą one o pomoc pisząc, że przyjmuje on chemię paliatywną. „Nie daje szans na wyleczenie, ma tylko zmniejszyć ból. Przedłuża, ale nie ratuje życie... Leki onkologiczne już nie działają” – głosi fragment wpisu.

Córki chorego mężczyzny tłumaczą też, że leczenie, na które zbierane są środki, to terapia ostatniej szansy, która polega „na pobraniu limfocytów T i zmodyfikowaniu ich w taki sposób, by potrafiły walczyć z nowotworem. To »przeprogramowanie« organizmu w taki sposób, by mógł pokonać raka. Wielu osobom uratowała życie”.

„Niestety, nie jest refundowana... Kwota to ponad 1,3 miliona złotych. To cena, której same nigdy nie będziemy w stanie zapłacić!” – apelują o pomoc Kasia i Weronika.

Miliony na terapię rocznej Evy z Odessy. Rodzina chce w Polsce walczyć z SMA

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych