zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o akcyzie

11:27, 22.10.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Umożliwia ona kontynuację działalności w składzie podatkowym po rezygnacji z działalności dotychczasowego podmiotu prowadzącego skład.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w piątkowym komunikacie.

„Zgodnie z treścią uzasadnienia celem nowelizacji jest wprowadzenie regulacji umożliwiającej kontynuację działalności prowadzonej w składzie podatkowym w przypadku rezygnacji z prowadzenia tej działalności przez dotychczasowy podmiot prowadzący skład podatkowy, bez konieczności zakończenia procedury zawieszenia poboru w stosunku do wyrobów akcyzowych znajdujących się w tym składzie podatkowym” - napisano w informacji prasowej KPRP.

Dodano, że po wejściu w życie nowych przepisów zakończenie procedury zawieszenia poboru akcyzy nie będzie następować z dniem cofnięcia zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, jeżeli w miejscu prowadzenia składu podatkowego albo w jego części będzie prowadzony skład podatkowy przez inny podmiot. Nie dojdzie do zakończenia procedury zawieszenia akcyzy także wtedy, jeśli podmiot prowadzący skład podatkowy, w którego miejscu prowadzenia albo w jego części będzie prowadzony skład podatkowy przez inny podmiot, sporządzi wykaz wyrobów akcyzowych objętych procedurą zawieszenia poboru. Wreszcie dalsze prowadzenie składu podatkowego będzie możliwe, jeśli podmiot, któremu zostało wydane nowe zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego albo zmienione zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego powiadomi właściwego naczelnika urzędu skarbowego, że wyroby akcyzowe objęte wykazem znajdują się w prowadzonym przez niego składzie podatkowym oraz niezwłocznie dokona wpisów tych wyrobów do ewidencji wyrobów akcyzowych.

Jak poinformowała kancelaria prezydenta, ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

PE przyjął rezolucję ws. wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
07-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych