zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: polska branża gamingowa należy do najlepszych na świecie

08:47, 09.07.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Polska branża gamingowa, polscy informatycy i programiści należą do jednych z najlepszych na świcie – podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w wydarzeniu zorganizowanym w Belwederze pt. „Lato z esportem”.


Podziel się:   Więcej

W trakcie wystąpienia – pytany o kondycję rodzimej produkcji gier komputerowych – prezydent podkreślił, że należy ona do najlepszych na świecie. Przywołał przykład warszawskiego studia CD Projekt Red odpowiedzialnego za serię gier o Wiedźminie.

– „Wiedźmin” podbił serca graczy na całym świecie i stał się niezwykle popularną grą, zbudował polską branżę gamingową – wskazał.

Duda podkreślił, że za sukcesem tej gry stał nie tylko autor książkowego „Wiedźmina”, czyli Andrzej Sapkowski, ale również programiści i informatycy ze studia, którzy potrafili zbudować podstawie książki grę.

– Nasi informatycy należą do absolutnej światowej czołówki – zaznaczył.

Prezydent dodał, że cieszy go, że polscy informatycy nie wyjeżdżają już za granicę, by pracować w dużych zagranicznych korporacjach związanych z tą branżą. Wskazał, że pracę znajdują w Polsce w rodzimych firmach, które są w „awangardzie światowej”.
„Branża gamingowa to prawdziwy przemysł, otwarty na talenty

Mamy w Polsce ok. 400 firm, tworzących gry komputerowe, (...) to cały przemysł, który cały czas poszukuje talentów – mówił prezydent.

– Myślę, że ta branża się będzie rozwijała i budowała innowacyjny przemysł, prowadzący nas już w kierunku XXII wieku – dodał prezydent. Życzył uczestnikom spotkania sukcesów „w graniu i w związku z graniem”.

Odnosząc się do poszukiwania talentów przez branżę, Andrzej Duda przekonywał, że współtworzenie gier może w przyszłości stać się powołaniem i pasją dzisiejszych graczy, którzy będą chcieli uruchomić swoje talenty i umiejętności.

– Bardzo fajnie jest grać,(...) granie też jest rozwijające, w odpowiedniej proporcji do obowiązków – przekonywał prezydent.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
19-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych