zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: polskie rolnictwo i polska wieś będzie znajdowała się w centrum mojego zainteresowania

11:18, 04.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP, IAR

Rolnicy zapewniają Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego rolnictwo wymaga wszechstronnej opieki ze strony polskiego państwa – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że całą drugą kadencję wieś będzie się znajdowała w centrum jego uwagi.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w swoim wystąpieniu, że w ogromnym stopniu głosy rolników przesądziły o jego zwycięstwie w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Andrzej Duda zaznaczył, że poparcie rolników odczytuje na dwa sposoby. Po pierwsze jako „akceptację dla mojej dotychczasowej działalności, dla sposobu jej realizacji”. – Dlatego, że to była prezydentura, którą starałem się realizować blisko ludzi, że przyjeżdżałem także do mniejszych ośrodków. Jak podkreślił prezydent, bardzo często na te spotkania przychodzili właśnie rolnicy przedstawiając swoje problemy.

Druga sprawa, o której wspomniał Andrzej Duda, to fakt, że rolnicy mogli zobaczyć, że rzeczywiście troczy się o ich sprawy, o sprawy polskiej wsi.

– Z całą pewnością jestem również przekonany, że rolnicy widzieli, że rzeczywiście troszczę się o ich sprawy, że rzeczywiście sprawy polskiej wsi, tych regionów, które bardzo często w naszym kraju wcześniej były niedoceniane (...) tym razem znalazły się w centrum zainteresowania, co przejawiało się przez rzeczywiście dynamiczny rozwój dużej części naszego kraju, która do tej pory cierpiała na niedostatki przede wszystkim infrastrukturalne – powiedział prezydent. Prezydent podkreślił, że poparcie w ostatnich wyborach traktuje jako zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rolników. Zapewnił, że w czasie drugiej kadencji będzie równie usilnie zabiegał o interesy polskiej wsi.

Zapewnił, że polskie rolnictwo i polska wieś będzie znajdowała się w centrum jego zainteresowania, tak jak podczas pierwszej kadencji.

Prezydent: Polski rolnik to dziś człowiek wykształcony, który zna świat
 
 
 
...
 
Dodał, że sprawy rolników „znalazły się w zainteresowaniu państwa”.

– Ta opieka - choć zawsze będą problemy - jest teraz znacznie bardziej wszechstronna niż była do 2015 r. Chciałbym dalej taką politykę realizować – mówił.

Duda podkreślił, że wybór go na prezydenta Polski jest dla niego „wielkim zobowiązaniem do dalszej pracy i do dalszego starania się o to, by sprawy Rzeczpospolitej, te właśnie szeroko pojęte, przede wszystkim jej równy rozwój we wszystkich jej rejonach (...) toczył się w sposób zintensyfikowany”.

– Wierzę w to, że będzie można to realizować w następnych latach, także dzięki kolejnej perspektywie finansowej, pieniądzom, które przyjdą do nas w jej ramach z Unii Europejskiej. To nie będą tylko pieniądze, które - w moim przekonaniu - będą skierowane na wspólną politykę rolną. To będą także te pieniądze, które będą elementem polityki spójności, bo przecież także i one mogą być wykorzystane na potrzeby rozwoju obszarów wiejskich, tak, aby te obszary stawały się coraz bardziej nowoczesne, aby życie na nich było coraz łatwiejsze - powiedział prezydent.


W Warszawie uczczono pamięć zdobywców Nordwache


Spychalski: w tarczy antykryzysowej będą rozwiązania dla rolników
Wkrótce wprowadzenie ustawy Centrum Zdrowia 75+

Prezydent przypomniał, że w kończącej się kadencji złożył do Sejmu swój projekt ustawy o centrach usług społecznych, który w ocenie Andrzeja Dudy pozwala zainteresowanym gminom świadczyć usługi dla mieszkańców w sposób bardziej nowoczesny.

– Możecie państwo spodziewać się ustawy o Centrach Zdrowia 75 Plus, która będzie służyła seniorom na polskiej wsi. Dzisiaj jest bardzo wielu seniorów, trzeba o nich dbać. Państwo doskonale wiecie są to ludzie ciężkiej pracy, którzy pracowali przez całe swoje życie i często wymagają podwyższonego standardu opieki medycznej – mówił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda dodał, że niezwykle ważne jest dla niego wykonanie porozumienia jakie podpisał z „Solidarnością” Rolników Indywidualnych 22 czerwca bieżącego roku. Głowa państwa zadeklarowała w nim dalsze działania na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności i złożenie projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

„Centrum Zdrowia 75+. Zdążyć przed demograficznym tsunami”. Konferencja z udziałem prezydenta Dudy

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych