zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego

15:27, 15.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek nowy rząd. Mateusz Morawiecki został Prezesem Rady Ministrów. Szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu. Po południu odbędzie się pierwsze posiedzenie rządu.


Załączniki


Podziel się:   Więcej

Piotr Gliński powołany został na wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Jarosław Gowin na wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a Jacek Sasin na wicepremiera, ministra aktywów państwowych.

Andrzej Adamczyk pokieruje Ministerstwem Infrastruktury. Mariusz Błaszczak powołany został na ministra obrony narodowej, Jan Krzysztof Ardanowski na ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Jacek Czaputowicz na ministra spraw zagranicznych, natomiast Jadwiga Emilewicz na ministra rozwoju.

Marek Gróbarczyk powołany został na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Mariusz Kamiński na ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra – członka Rady Ministrów, a Małgorzata Jarosińska-Jedynak na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Dariusz Piontkowski pokieruje Ministerstwem Edukacji Narodowej, a Łukasz Szumowski Ministerstwem Zdrowia.

Tadeusz Kościński powołany został na ministra finansów, Michał Kurtyka na ministra klimatu, Marlena Maląg na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zbigniew Ziobro powołany został na ministra sprawiedliwości, a Marek Zagórski na ministra cyfryzacji. Michał Woś został powołany na ministra – członka Rady Ministrów.

Michał Dworczyk powołany został na ministra – członka Rady Ministrów, Łukasz Schreiber na ministra – członka Rady Ministrów, a Konrad Szymański na ministra – członka Rady Ministrów ds. europejskich.
Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję tworzenia rządu
 
 
 
...
 


Dworczyk: Dwóch kandydatów na ministra sportu
Mateusz Morawiecki złożył we wtorek na ręce prezydenta dymisję poprzedniego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu prezydent powierzył dotychczasowemu pełnienie obowiązków.

Zgodnie z konstytucją po przyjęciu dymisji dotychczasowego rządu, jest 14 dni na desygnację nowego premiera i powołanie nowego rządu.

W czwartek prezydent desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję utworzenia rządu.

Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza exposé) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.Znamy termin powołania nowego rządu Mateusza Morawieckiego
„Rząd będzie kontynuował misję poprawy życia Polaków”

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek, że jego rząd będzie kontynuował misję poprawy życia Polaków. – Mam nadzieję, że pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery będą skokiem rozwojowym – powiedział.

Na popołudnie zaplanowane jest pierwsze posiedzenie nowego rządu.

We wtorek Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie exposé.


Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu premiera Mateusza Morawieckiego

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych