zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Praca zdalna powinna zostać wpisana do Kodeksu pracy

12:47, 08.07.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Praca zdalna powinna zostać wpisana do Kodeksu pracy jako jedna z form wykonywania pracy za wspólną zgodą pracownika i pracodawcy, bez zbędnej biurokracji i nadmiernej kontroli, w tak prosty sposób, jak to ma miejsce obecnie – mówił w środę prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Na spotkaniu z mieszkańcami Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) prezydent podkreślał, że „trzeba także z takiego nieszczęścia jak pandemia koronawirusa i wywołany nią kryzys wyciągać pozytywne wnioski i wyciągać to, co się dobre pokazało przy tym”.

Według niego, „z całą pewnością sprawdziła się praca zdalna”, rozwiązanie to „funkcjonowało świetnie i dzięki temu wielu ludzi mogło pracować z domu”.

– Uważam, i zaproponowałem to już panu premierowi i pani wicepremier Emilewicz, że praca zdalna powinna pozostać w naszym systemie prawnym, powinna zostać wpisana do Kodeksu pracy jako jedna z form wykonywania pracy, która może być wykonywana za wspólną zgodą pracownika i pracodawcy - bez zbędnych okowów biurokratycznych, bez nadmiernej kontroli, w tak prosty sposób jak to jest w tej chwili uregulowane, żeby w tak prosty sposób można było to wykonywać – powiedział.

Kolejne decyzje ws. poszczególnych ograniczeń jeszcze w tym tygodniu