zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: przed generałami poważne zadania, ale trafiają do doświadczonych osób

11:09, 25.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek na poligonie w Orzyszu awanse generalskie dla płk. Dariusza Lewandowskiego i gen. bryg Piotra Błazeusza. – Przed panami generałami zadania bardzo poważne, ale i trafiają one na żołnierzy, na ludzi, z wielkim doświadczeniem – podkreślił prezydent.


Podziel się:   Więcej

Prezydent awansował na stopień gen. dywizji Piotra Błazeusza, który obejmie stanowiska zastępcy szefa sztabu ds. planowania w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE), wręczył też nominację na pierwszy stopień generalski - gen. brygady dowódcy 21. Brygady Strzelców podhalańskich Dariuszowi Lewandowskiemu.

– To są nominacje do czynnej służby. To wydarzenie wyjątkowe, o charakterze polowym, o charakterze najbardziej czynnej służby, nie tej koszarowej – powiedział prezydent.

Podkreślił przygotowanie nominowanych do wypełniania nowych zadań. – Przed panami generałami zadania bardzo poważne, ale i trafiają one na żołnierzy, na ludzi z wielkim doświadczeniem - dodał.

„To wy wygrywacie wojny”. Prezydent u rezerwistów na ćwiczeniach „Dragon-15”
 
 
 
...
 
Szef MON: Polska staje się ważnym państwem na mapie światowego bezpieczeństwa

Szef MON podkreślił, że 20 lat po przystąpieniu do NATO 21. Brygada Strzelców Podhalańskich otrzymała certyfikację, a w przyszłym roku weźmie odpowiedzialność za tzw. szpicę NATO.

– To wszystko świadczy o rosnącej pozycji Rzeczpospolitej Polskiej w Sojuszu Północnoatlantyckim, to wszytko świadczy o tym, że stopniowo odchodzimy od tych wszystkich praktyk, które powodowały, że Polska była przedmiotem, tylko przedmiotem, jeśli chodzi o politykę zagraniczną, jeśli chodzi o kwestie obronności, a staje się podmiotem, ważnym państwem na mapie światowego bezpieczeństwa - mówił Błaszczak.Prezydent odwiedzi na poligonie Podhalańczyków, wręczy generalskie awanse

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych