zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Rozpoczynamy akcję „Kupuj świadomie produkt polski”

10:20, 06.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim zainicjowali w poniedziałek akcję „Kupuj świadomie produkt polski”. Inicjatywa ma na celu promowanie na rynku polskich produktów.


Podziel się:   Więcej

– Rozpoczynamy akcję +kupuj świadomie produkt polski+. (...) Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – powiedział na konferencji prasowej prezydent Duda.

Dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.

Inicjatywa ma na celu promowanie na rynku polskich produktów.


Ograniczenia, nakazy i zakazy ws. COVID-19. Projekt rozporządzenia opublikowany
 
 
 
...
 
„Kupowanie polskiej żywności służy naszej gospodarce”

– Kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu, polskiej gospodarce - mówił w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzyszt– powiedział ardanowski podczas konferencji prasowej na temat akcji „Kupuj świadomie produkt polski”.

Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Dodał, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność podczas dzisiejszej wideokonferencji zwrócili uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polki i Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

– Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności, czują się odpowiedzialni za wyżywienie nas Polaków, (...) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci, polskie społeczeństwo było solidarne z polskimi rolnikami – mówił szef resortu rolnictwa.
Jego zdaniem dzięki akcji „Kupuj świadomie produkt polski” możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność „dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej”, ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo. Podkreślił, że „to służy polskiemu rolnictwu, polskiej gospodarce”.


Premier: Tarcza antykryzysowa pozwoli polskiej gospodarce i firmom przetrwać kryzys

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
11-07-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych