zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent spotka się z Rzecznikami Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta

07:51, 09.03.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

O psychiatrii dzieci i młodzieży prezydent Andrzej Duda będzie we wtorek rozmawiał z Rzecznikami Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta. Spotkanie w Pałacu Prezydenckim rozpocznie się w południe.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział Polskiemu Radiu, że ten temat jest dla Andrzeja Dudy jest szczególnie ważny.

Minister przypomniał, że od dłuższego czasu w Pałacu Prezydenckim odbywa się cykl spotkań ze środowiskami młodzieżowymi prowadzony przez doradcę głowy państwa Łukasza Rzepeckiego.


„Młodzi w Pałacu”. O budowaniu i kształtowaniu młodego społeczeństwa z Fundacją dla Młodzieży

– Temat psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej pojawia się bardzo często. Stąd wniosek prezydenta do premiera o to, żeby środki na psychiatrię dziecięcą i młodzieżową zostały zwiększone. Pan premier rzeczywiście już na ten rok zwiększył środki na ten cel w budżecie państwa. Natomiast dziś prezydent będzie o tej sprawie jeszcze rozmawiał, bo oczywiście ten problem jest wielowątkowy – wyjaśnił Błażej Spychalski.


Przygotowywany jest specjalny program pomocy psychiatrycznej dla dzieci

Dodatkowe środki na psychiatrię dzieci i młodzieży


Pod koniec stycznia premier Mateusz Morawicki zapowiedział, że rząd przekaże w tym roku dodatkowe 220 mln zł na psychiatrię dzieci i młodzieży. Są to pieniądze między innymi na poprawę infrastruktury czy zwiększenie dostępności leczenia.

Dofinansowana została również całodobowa infolinia. Plan zakłada ponadto uruchomienie programu profilaktyki uzależnień cyfrowych.


O problemach psychiatrii dziecięcej podczas debaty w Senacie