zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent spotkał się z liderami PiS. Termin pierwszego posiedzenia Sejmu wciąż nie jest znany

13:34, 30.10.2015;   autor: akune;   źródło: IAR, PAP

Doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z liderami PiS – potwierdziła w piątek Kancelaria Prezydenta. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie nowego Sejmu.


Podziel się:   Więcej

– Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu komitet polityczny partii zdecyduje o kandydatach na ministrów przyszłego rządu – poinformowała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek.

– Myślę, że w przyszłym tygodniu, gdy będzie podany przez pana prezydenta termin pierwszego posiedzenia Sejmu, odbędzie się komitet polityczny. Komitet, jako władza statutowa, się spotka, żeby kandydatury, które się pojawią omówić i zatwierdzić – poinformowała.

Delegacja PiS w sprawie kalendarza wyborczego spotkała się już z prezydentem Andrzejem Dudą. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński i wiceprezes Adam Lipiński, a także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Witek zapytana o obecność na spotkaniu Beaty Szydło, powiedziała, że kandydatka PiS na premiera nie wzięła w nim udziału, ale jak zaznaczyła, „Beata Szydło wszystko wie i nic się nie dzieje poza nią”.


Uroczyste wręczenie zaświadczeń nowym posłom – 4 listopada. „Czekamy na termin pierwszego posiedzenia Sejmu”

Datę pierwszego posiedzenia Sejmu ogłosi prezydent

Rzeczniczka PiS nie chciała ujawnić, jakie są ustalenia w sprawie daty pierwszego posiedzenia Sejmu. Przypomniała, że datę tę ogłosi sam prezydent. W najbliższym czasie Andrzej Duda ma zaplanowane dwie wizyty zagraniczne. Od poniedziałku wieczorem do środy będzie przebywał w Bukareszcie; z kolei w przyszłą niedzielę, 8 listopada udaje się z dwudniową wizytą do Włoch i Watykanu.

W piątek – w siedzibie PiS – odbywa się kolejna z serii narad kierownictwa partii w sprawie kształtu przyszłego rządu. – Wiadomo, że jak formuje się rząd, odbywają się spotkania, także spotkania z kandydatami. To zupełnie naturalne – podkreśliła Witek.


Kto zasiądzie w rządzie? Spekulacje na temat nowych ministrów nie ustają

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
01-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych