zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Sytuacja na Śląsku nie jest łatwa, ale opanowana

19:58, 28.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Sytuacja na Śląsku jest opanowana, choć nikt nie mówi, że jest łatwa – ocenił w czwartek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że wszystkie ogniska zakażeń koronawirusa zostały zduszone i ze względu na realizowane procedury nie ma zagrożenia.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podczas czwartkowej sesji „Pytań i odpowiedzi” na Facebooku był pytany o sytuację epidemiczną na Górnym Śląsku.

– Sytuacja jest opanowana, chociaż nikt nie mówi, że jest łatwa, ale jest opanowana – zapewnił Duda. – Nie ma paniki i zagrożenia, ponieważ są systematycznie realizowane kolejne procedury – dodał.

– Jeśli są zabezpieczone miejsca w szpitalach i nie ma zagrożenia, że tych miejsc zabraknie, jeśli liczba chorych hospitalizowanych jest relatywnie niewielka i nie brakuje środków ochrony życia, jeśli osoby, które są związane z ogniskami epidemii są testowane, zostały przebadane, poddane kwarantannie, to znaczy, że wszystkie działania są systematycznie prowadzone i to znaczy, że sytuacja jest opanowana – powiedział Duda.

Prezydent zaznaczył, że „został poinformowany, że wszystkie ogniska zachorowań zostały zduszone”. – Natomiast pojawiają się nowe przypadki stwierdzenia koronawirusa wśród członków rodziny osób przebywających na kwarantannie – dodał.


Prezydent: sytuacja epidemiologiczna jest opanowana; razem pokonamy kryzys


Sasin: epidemia nie będzie pretekstem do szybszego wygaszania kopalń
W czwartek resort zdrowia przekazał, że wśród potwierdzonych 352 nowych przypadków koronawirusa 138 pochodzi ze Śląska. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że na wynik potwierdzonych zakażeń nadal rzutuje głównie Śląsk i testowane w tym województwie rodziny górników.

– Osoby te są testowane w kwarantannie, więc nie ma obaw o transmisję poziomą w społeczeństwie – zaznaczył.

– Kończymy testować ostatnią kopalnię, tam też jest kilka wyników dodatnich, ale nie ma już dużych ognisk – powiedział rzecznik MZ. Dodał, że ogniska na Śląsku zostały zamknięte. – Tak naprawdę na wyniki rzutują głównie rodziny górników, które są testowane w granicach 800-1200 testów dziennie – dodał.


Zbiera się śląski sztab kryzysowy. Tematem sytuacja epidemiczna w kopalniach

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
11-07-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych