zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Szpital na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie

13:59, 23.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twtter

– Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach dla chorych – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, który złożył wizytę roboczą na PGE Narodowym.


Podziel się:   Więcej

Andrzej Duda zaznaczył, że budowa szpitala tymczasowego jest już bardzo zaawansowana; podkreślił też, że stanowi on realizację rządowej strategii walki z koronawirusem.

Dziękował m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i szefowi KPRM Michałowi Dworczykowi za to, że „w tak szybkim tempie to zadanie realizują”.

– Zadanie, które było wcześniej koncepcyjnie przygotowane, było przewidywane jako ratunkowe do wykonania, ale dziś, jak widać, przyszedł taki czas, że w związku z niestety rozszerzająca się pandemią koronawirusa ono jest w realizacji – dodał.

Podkreślił jednocześnie, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym „jest w realizacji jako inwestycja zabezpieczająca”.

– Chcę podkreślić jedno – to jest szpital, który ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach dla chorych, wtedy ten szpital tutaj w Warszawie na Stadionie Narodowym oczywiście będzie uruchomiony – oświadczył.Szef BBN: Prezydent wspiera strategię, którą rząd wybrał w walce z epidemią
 
 
 
...
 
Prezydent Duda zaznaczył, że – jeśli będzie taka potrzeba – szpital będzie mógł przyjąć chorych już w przyszłym tygodniu.

– Będą także i inne szpitale, które w tej chwili są przygotowywane w całej Polsce – mówił prezydent.

Dziękował również wojewodom i prezydentom miast „za przychylność”. – Tak jak tutaj w Warszawie, działanie rządu spotkało się ze wsparciem prezydenta Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego – dodał Andrzej Duda.


Prezydent z roboczą wizytę na PGE Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy
„Nośmy maseczki, przestrzegajmy zasad sanitarnych, chrońmy seniorów

– Nośmy maseczki, przestrzegajmy zasad sanitarnych, chrońmy seniorów – apelował prezydent. Andrzej Duda prosił też, by ograniczyć wizyty na cmentarzach i spotkania rodzinne w związku ze zbliżającymi się świętami listopadowymi.

Andrzej Duda podkreślił, że poza opieką zdrowotną nad chorymi trzeba też ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a więc przede wszystkim przestrzegać zasad sanitarnych.

Prezydent podkreślił konieczność noszenie maseczek. – Polecam nosić je nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sytuacjach bardzie prywatnych, ze znajomymi. Naprawdę warto tych maseczek używać. Nie jest to może komfortowe, ale z całą pewnością bezpieczniejsze dla zdrowia – powiedział.

Ze szczególnym apelem zwrócił się do ludzi młodych. "Chrońmy seniorów ponad wszystko. Pomagajmy, dostarczajmy im pożywienie, zachęcajmy do tego, by pozostali w domu" - powiedział prezydent.

Duda zaapelował też, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty na cmentarzach i spotkania rodzinne w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych i Zaduszkami.

– To bardzo ważne, aby po tych dniach, na skutek przemieszczania się, wzajemnych kontaktów, abyśmy nie mieli intensyfikacji rozprzestrzeniania się koronawirusa – podkreślił prezydent.


Prezydent o pandemii: Sytuacja jest poważna, ale nie możemy wpadać w panikę

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych