zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Szymon Hołownia jest atrakcyjny, bo jest nowy

08:34, 25.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, „Sieci”

Szymon Hołownia jest atrakcyjny, bo jest nowy. Może cały czas mówić, że nie jest politykiem, bo nie ma go w Sejmie; młodym ludziom polityk kojarzy się z kimś, kto zajmuje stanowisko, najczęściej zasiada w parlamencie – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci" prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda pytany przez tygodnik, dlaczego młodzi ludzie w 2023 r. mieliby zagłosować na prawicę, skoro będą mieli do wyboru „niezgraną jeszcze kartę”– „coraz bardziej rozpychającego się” na scenie politycznej lidera Polski 2050 Szymona Hołownię odpowiedział: „Szymon Hołownia jest atrakcyjny, bo jest nowy. Może cały czas mówić, że nie jest politykiem, bo nie ma go w Sejmie".

Andrzej Duda zwrócił uwagę w wywiadzie, że młodym ludziom polityk kojarzy się z kimś, kto zajmuje stanowisko, najczęściej zasiada w parlamencie.

„Panu Hołowni wydaje się więc, że może opowiadać, iż nie jest politykiem, choć przecież startował w wyborach prezydenckich, zatem oczywiście politykiem jest” – powiedział.

Dodał, że to tylko „taka zagrywka". „On dziś nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a może recenzować wszystkich z zewnątrz” – ocenił.


Senat Jacek Bury odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej


Dworczyk o odejściu Muchy: Mamy do czynienia z dekompozycją po stronie PO
Prezydent zastrzegł, że trudno dziś przewidzieć, czy Hołownia dotrwa ze swoim projektem do 2023 r. Ocenił, że być może w czasie, gdy jest tak trudno, jakaś część młodych ludzi doceni to, że do 26. roku życia są zwolnieni z podatku dochodowego.

„Jeżeli urodzą im się dzieci, to może docenią, że został ustanowiony program 500+ i te pieniądze cały czas są wypłacane. Wcześniej nic takiego nie było” – powiedział Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem.


CBOS: Szymon Hołownia liderem rankingu zaufania