zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Tunel w Świnoujściu to jest naprawdę epokowe wydarzenie

15:31, 16.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– To naprawdę epokowe wydarzenie; cieszymy się ogromnie, że tunel jest już praktycznie gotowy – powiedział w czwartek na terenie budowy tunelu w Świnoujściu prezydent Andrzej Duda. Podziękował wszystkim, „którzy tę inwestycję finansują, którzy ją zaplanowali i wszystkim budowniczym”.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podkreślił, że przez wiele lat obiecywano mieszkańcom Świnoujścia tunel pod Świną, ale nigdy tej inwestycji nie zrealizowano. – I oto teraz, proszę państwa, jest – powiedział Duda.

To jest bardzo ważny dla nas wszystkich moment. Cieszymy się ogromnie. Oczywiście tutaj prace będą jeszcze trwały. Ten tunel na razie jest tunelem surowym, to są jeszcze długie prace. Prawdopodobnie otwarcia doczekamy się dopiero za rok, ale proszę państw już dosłownie za kilkadziesiąt godzin tunel będzie przewiercony – dodał prezydent.

Według niego tunel będzie niesłychanie ważny przede wszystkim dla mieszkańców, ale także dla odwiedzających Świnoujście, bo „ułatwi życie, usprawni komunikację, poprawi możliwości zaopatrzeniowe”. – To jest naprawdę epokowe wydarzenie – ocenił prezydent.Adamczyk: Tunel w Świnoujściu to wyczekiwane połączenie drogowe
 
 
 
...
 
Prezydent stwierdził też, „to jest także kwestia symboliczna, że tu będzie to połączenie z resztą naszego kraju”.

Dla mieszkańców tej części Polski to ma bardzo duże znaczenie, tak symboliczne, jak polityczne i strategiczne. Cieszę się, że ta inwestycja jest wreszcie po dziesięcioleciach zrealizowana; cieszę się, że obietnice są dotrzymywane – powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że „to jest wspólna inwestycja” i Świnoujście „partycypuje w kosztach budowy tego tunelu”. – To jest ogromna kwota - miliard złotych, ale to inwestycja niezbędna. Niezbędną dla Rzeczpospolitej, dla mieszkańców. Dziękuję, że władze też się na nią zdecydowały i odważnie partycypują w kosztach, nie zrzucając tego tylko na Skarb Państwa – powiedział.

Podziękował wszystkim „tym, którzy tę inwestycję finansują, tym, którzy ją zaplanowali, a także wszystkim budowniczym”.Brudziński: Na naszych oczach spełnia się marzenie świnoujścian

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
05-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych