zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Uczestnictwo w misji ONZ w Libanie dowodem wiarygodności Polski

11:20, 08.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Idea solidarności międzynarodowej, której wyrazem są operacje realizowane przez ONZ, była i jest zawsze bliska Polsce – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do żołnierzy wyruszających na misję w Libanie. Według niego udział Polaków w tej misji jest kolejnym dowodem wiarygodności naszego kraju.


Podziel się:   Więcej

Prezydent przekazał w piątek żołnierzom 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, udającym się na pierwszą zmianę misji UNIFIL w Libanie (ang. United Nations Interim Force in Lebanon – Tymczasowe Siły Zbrojne ONZ w Libanie), polską flagę państwową.

„Jestem przekonany, że każdy z Was doskonale rozumie znaczenie i symbolikę naszych barw narodowych. Przywiązanie do nich jest wpisane nie tylko w etos żołnierza, ale także w patriotyzm każdego Polaka. Możliwość reprezentowania biało-czerwonych barw poza granicami państwa, w ramach działań na rzecz pokoju i bezpieczeństwa w niestabilnych regionach świata, będzie z pewnością dla Państwa źródłem dumy i satysfakcji” – napisał prezydent w liście do żołnierzy, odczytanym przez szefa BBN Pawła Solocha.

„Po dziesięciu latach polscy żołnierze wracają do Libanu, a tym samym do operacji prowadzonych pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Będą Państwo kontynuować kilkudziesięcioletnie tradycje służby polskich żołnierzy w błękitnych hełmach, dołączając swój wkład do wysiłków wspólnoty międzynarodowej na rzecz utrzymania pokoju i tworzenia warunków do bezpiecznego życia mieszkańców” – napisał Andrzej Duda.

Podkreślił, że sytuacja na Bliskim Wschodzie jest obecnie „pełna napięć i zaostrzających się okresowo konfliktów”.

 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych