zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Upamiętniam tych, którzy przede mną pełnili urząd prezydenta

14:09, 03.08.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Upamiętniam tych, którzy przede mną pełnili urząd prezydenta RP i już odeszli; rozpoczynam od grobu mojego mistrza, mojego prezydenta – powiedział w Krakowie prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Kraków; był m.in. w Katedrze na Wawelu, gdzie złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

– Upamiętniam tych, którzy przede mną pełnili ten urząd (prezydenta RP), a którzy już odeszli. Nie jest chyba dla nikogo dziwne, że rozpoczynam to upamiętnienie od grobu mojego mistrza, mojego prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej; z tym jest związana moja dzisiejsza wizyta tutaj na Wzgórzu Wawelskim, żeby oddać hołd i pomodlić się przy grobie pary prezydenckiej, a także po prostu być w moim Krakowie – powiedział prezydent dziennikarzom.

W czwartek Andrzej Duda złoży przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę i rozpocznie drugą kadencję na stanowisku prezydenta RP. Prezydent wygłosi też orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Weźmie też udział w mszy św. za ojczyznę, którą odprawi w warszawskiej Archikatedrze im św. Jana Chrzciciela przewodniczący KEP apb Stanisław Gądecki.

Szef gabinetu prezydenta RP przekazał w poniedziałek PAP, że po zakończeniu mszy św. prezydent odda hołd swoim nieżyjącym poprzednikom na urzędzie prezydenta RP; złoży wieńce i kwiaty w miejscach upamiętnienia prezydentów Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Mościckiego oraz pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.


Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosi orędzie
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
24-09-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych