zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent w depeszy kondolencyjnej: Książę Filip był jednym z symboli brytyjskiej Korony

15:47, 09.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat; z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do brytyjskiej królowej Elżbiety II.


Podziel się:   Więcej

Prezydent skierował w piątek depeszę kondolencyjna do Jej Królewskiej Mości Elżbiety II Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z powodu śmierci Księcia Filipa.

„Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa. W imieniu własnym i Narodu Polskiego składam na ręce Waszej Królewskiej Mości najszczersze wyrazy smutku i ubolewania” - napisał Andrzej Duda w depeszy.

Podkreślił, że „Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat”. „Był silnym wsparciem dla Waszej Królewskiej Mości i wszystkich obywateli Zjednoczonego Królestwa, zarówno w życiu osobistym, jak i w służbie państwowej” - dodał prezydent.

Polski przywódca zaznaczył, że „w Polsce do dziś z sentymentem wspominamy wizytę królowej Elżbiety oraz Księcia Filipa w Warszawie w 1996 roku”.

„Śmierć Księcia Edynburga to niepowetowana strata dla Zjednoczonego Królestwa, Wspólnoty Narodów oraz całej społeczności międzynarodowej. Cześć Jego pamięci!” - napisał prezydent Duda.

99-książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze, do którego powrócił 16 marca po miesięcznym pobycie w dwóch londyńskich szpitalach.

Prezydent do Maksymiuka: Dziękuję za Pańskie wybitne zasługi dla rozwoju życia muzycznego