zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: W pandemii strażacy z PSP i OSP jak zawsze stanęli na wysokości zadania

12:48, 08.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W trudnym czasie pandemii strażacy zarówno z PSP, jak i OSP jak zawsze stanęli na wysokości zadania – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że służby mundurowe, w tym, strażacy, mogą liczyć na jego wsparcie w kontynuowaniu programu modernizacji.


Podziel się:   Więcej

Prezydent spotkał się ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19.

To trzecie z cyklu „Solidarnie w czasie pandemii COVID-19” spotkanie z przedstawicielami środowisk zaangażowanych w walkę z pandemią. W poniedziałkowym spotkaniu biorą udział Prezes Zarządu Głównego Związku OSP Waldemar Pawlak oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

– (Pandemia) to jest bardzo trudny czas i dobry moment, by po raz kolejny podziękować wszystkim Państwu i prosić o przekazanie moich wyrazów wdzięczność wszystkim koleżankom i kolegom, funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, druhom i druhnom – powiedział Duda.

Zaznaczył, że – W każdej chwili, kiedy są potrzebni, to także i są gotowi, i przybywają na miejsce, i stają niezawodnie do służby – powiedział prezydent.


Prezydent wręczył awans generalski w Państwowej Straży Pożarnej
 
 
 
...
 
Zaznaczył, że strażacy mają doświadczenie w realizacji zadań, które przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa; wiedzą, które z wprowadzonych rozwiązań sprawdziły się, a które nie, gdzie są obszary wymagające poprawy.

Zaznaczył, że o tym właśnie chciałby na poniedziałkowym spotkaniu porozmawiać. Jak mówił, głównym zyskiem ze spotkania powinna być merytoryczna wiedza na temat ewentualnych mankamentów systemu a także tego, które rozwiązania funkcjonują dobrze i mogą stać się rozwiązaniami stałym.

Prezydent zapewnił, że będzie „się starał ze wszystkich sił”, by program modernizacji służb mundurowych realizowany w latach 2017-2020 był kontynuowany.

– Trzeba starać się o to, byśmy mimo pandemii, mimo sytuacji kryzysowej, także i dla budżetu centralnego, mogli zrealizować kolejny etap tego programu, który był zakładany na lata 2021-2024 – powiedział Duda.


Spotkanie prezydenta z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią
Prezydent podkreślił, że w tym zakresie służby mundurowe mogą liczyć na jego wsparcie.

– Uważam, że sytuacja, w jakiej znajdują się służby odpowiadające za nasze bezpieczeństwo, jak te służby są wyposażone, jak bezpiecznie funkcjonariusz może realizować swoje zadania, czy ten funkcjonariusz jest dobrze wynagradzany (...), ma z punktu widzenia państwowego, i oczywiście mojego, fundamentalne znaczenie – powiedział prezydent.Prezydent Duda spotka się ze strażakami walczącymi z pandemią

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
11-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych