zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent w rocznicę katastrofy smoleńskiej będzie na Wawelu i w Warszawie

15:10, 07.04.2016;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej; m.in. złoży wieniec przed pomnikiem ofiar katastrofy na Wojskowych Powązkach i weźmie udział w mszy św. Wcześniej w Krakowie złoży kwiaty przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.


Podziel się:   Więcej

Dzień przed rocznicą, w sobotę prezydent spotka się w Pałacu Prezydenckim z młodzieżą, która następnego dnia wyruszy pociągiem do Katynia.

Wizyta na Wawelu

W niedzielę rano w krypcie na Wawelu prezydent złoży wiązankę kwiatów i pomodli się przy grobie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej.

Powązki i Wilanów

Następnie w Warszawie około godz. 13.00 Andrzej Duda złoży wieniec przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Wojskowych Powązkach.

Z kolei około godz. 14.00 w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie prezydent złoży wieńce na grobach śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, śp. ks. Józefa Jońca, śp. ks. Zdzisława Króla oraz śp. ks. Andrzeja Kwaśnika.


Duda: przed Pałacem Prezydenckim stanie instalacja upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej
Pałac Prezydencki

O godz. 16.50 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy. Bezpośrednio po wystąpieniu odsłonięta zostanie tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu, umieszczona na Pałacu.

Wieczorem Andrzej Duda weźmie udział w mszy św. w intencji ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej Jana Chrzciciela w Warszawie. Po mszy koncelebrowanej przez ks. kard. Kazimierza Nycza spod katedry wyruszy marsz pamięci przed Pałac Prezydencki.


Przemówienie prezydenta, msze, koncerty. Harmonogram obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Tablica przed wejściu do siedziby BBN

W poniedziałek przed południem prezydent weźmie udział w uroczystości odsłonięcia przy wejściu do siedziby Biura Bezpieczeństwa Narodowego tablicy upamiętniającej szefów BBN, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem – Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygło. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie – 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.


„Władysław Stasiak był państwowcem, wzorem dla innych”. W MSWiA odsłonięto pamiątkową tablicę

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
23-01-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych