zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Wola Rzędzińska to przykład dobrej współpracy samorządu z rządem

15:53, 27.05.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda, który w środę odwiedził Wolę Rzędzińską pod Tarnowem (Małopolskie) ocenił, że miejscowość ta jest widomym przykładem tego, co przynosi dobre współdziałanie lokalnego samorządu z rządem w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje.


Podziel się:   Więcej

Prezydent odwiedził nowy stadion piłkarski, na budowę którego gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości prawie 1,2 mln zł. Wkład własnym gminy wyniósł ponad 3,6 mln zł.

Jak podkreślił prezydent obiekt ten powstał dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządem lokalnym a rządem, czyli resortem sportu.

– To jest rzecz najistotniejsza, że poza tym, że tutaj ludzie dobrze pracują w samorządzie, dobrze działają na rzecz społeczności lokalnej, to jeszcze jest dobra współpraca pomiędzy rządem a samorządem - zaznaczył Duda.

– Można byłoby powiedzieć tak - praca, nie kłótnie i oto jest efekt. Jeżeli się razem pracuje, działa to przynosi efekty, to jest rzeczywiście widomy znak tego, co przynosi dobre współdziałanie - podkreślił prezydent.
 
 
 
...
 
Z okazji przypadającego w środę Dnia Samorządu Lokalnego prezydent życzył samorządowcom zebranym w Woli Rzędzińskiej, aby „gmina Tarnów nadal dynamicznie się rozwijała i współpraca przynosiła efekty”.

Wójt gminy Tarnów Janusz Kozioł ocenił, że Wola Rzędzińska i cała gmina rozwija się w sposób nowoczesnym, zachowując i kultywując równocześnie tradycję i historię. Dzięki środkom zewnętrznym - wskazał wójt - we wsi nie tylko wybudowano stadion piłkarski, ale także przedszkole i żłobek oraz zrewitalizowano centrum miejscowości.

– Gmina rozwija się nowocześnie, mamy nowoczesne zakłady przemysłowe, ale mamy również tradycję, kulturę i historię - mówił Kozioł, przypominając, że centrum Woli Rzędzińskiej nazwano imieniem Armii Krajowej.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych