zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent wręczył akty powołania do pełnienia urzędu sędziego

15:27, 17.01.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda wręczył w poniedziałek po południu kilkadziesiąt aktów powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego; nowo powołani sędziowie oraz asesor sądowy złożyli ślubowanie.


Podziel się:   Więcej

Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego powołani zostali: Barbara Banaszek (Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju), Łukasz Baranowski (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie), Anna Bednarek (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie) i Liwia Bednarska (Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie).

Akty powołania otrzymali także: Marcin Bogdan (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie), Marcin Borodziuk (Sąd Rejonowy w Szczytnie), Ewa Breś (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie), Ewelina Chabuda (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie).

Powołano też z Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy: Darię Jaźwińską, Marcina Jeziorskiego, Tomasza Kamińskiego, Pawła Kłoczko, Wojciecha Mylera, Michała Ptaszka, Joannę Rauch-Momot i Marcina Stachowicza.

Ponadto powołani zostali także z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli: Katarzynę Drab i Ewelinę Marczuk, a z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza - Paulinę Łaskę.

Akty powołania dostali także: Agnieszka Chłopik-Żywiec (Sąd Rejonowy w Legionowie), Alicja Cymańska (Sąd Rejonowy w Wołominie), Krzysztof Grajcar (Sąd Rejonowy w Oleśnie), Bartosz Karp(Sąd Rejonowy w Kielcach), Karolina Kaszubowska (Sąd Rejonowy w Piasecznie), Katarzyna Kojtych-Mierkiewicz (Sąd Rejonowy w Żarach), Małgorzata Koper (Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej), Krzysztof Krzewski (Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej)oraz Anna Kubicka-Grudzień (Sąd Rejonowy w Staszowie).
Prezydent wręczył nominacje sędziowskie
Z Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie powołano Malwinę Fortuńską, do Sądu Rejonowego w Gnieźnie - Magdalenę Jackowiak i Radosława Jaskólskiego; do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa - Ewelinę Leszczyńską i Aleksandrę Owczarek-Konert.

Prezydent powołał także: Michała Kacprzaka do Sądu Rejonowego w Olsztynie, Piotra Kalickiego (Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie), Borysa Laskowskiego (Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku), Zuzannę Lubińską-Budziarek (Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi) i Michała Maja (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia).

Powołani zostali także: Marek Łukaszek (Sąd Rejonowy w Raciborzu), Agata Mazur (Sąd Rejonowy w Kielcach), Jagoda Mormul (Sąd Rejonowy w Gorlicach) i Joanna Organiak (Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku), a także Natalia Ozierów-Hrynda (Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju), Dariusz PAW (Sąd Rejonowy w Sierpcu), Łukasz Piłat (Sąd Rejonowy w Zwoleniu) i

Do Sądu Rejonowego w Kielcach powołano Damiana Piwowarczyka i Justynę Stachurkę; powołano także Martynę Płóciennik (Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze), Monikę Polańską (Sąd Rejonowy w Złotoryi), Joannę Sarnowską (Sąd Rejonowy w Wejherowie), Sabinę Sieniawską (Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej), Wojciecha Sławińskiego (Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim) i Wioletę Stępień(Sąd Rejonowy w Żorach).


Nominacje generalskie i admiralskie w 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO
Powołani zostali także: Justyna Sarikaya (Sąd Rejonowy w Rybniku), Joanna Strus (Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim), Anita Szkurłat-Pawłowska (Sąd Rejonowy w Końskich), Aleksandra Szpak-Pałubicka (Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku), Monika Śliwowska-Michna (Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej), Paweł Wojciechowski (Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim), Paweł Wojciechowski(Sąd Rejonowy w Głogowie) i Jerzy Wróbel (Sąd Rejonowy w Zakopanem).

Wśród powołanych sędziów są także: Magdalena Ziębacz (Sąd Rejonowy w Kielcach) i Katarzyna Żelasko (Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi).

Do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym powołany został Michał Sułkowski (Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie).

Prezydent powołuje sędziów, zgodnie z art. 179 Konstytucji, na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa.


Nominacje generalskie w święto niepodległości

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych