zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent wręczył nominacje generalskie komendantom PSP

13:21, 04.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda w Międzynarodowy Dzień Strażaka na uroczystości w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje generalskie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. Na stopień nadbrygadiera zostali awansowani komendant główny Andrzej Bartkowiak oraz lubelski komendant wojewódzki Grzegorz Alinowski.


Podziel się:   Więcej

Prezydent w poniedziałkowe południe wręczył komendantom PSP akty nadania stopnia nadbrygadiera, a minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński – pamiątkowe szable.

W kameralnej uroczystości udział wzięli również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, a także prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, b. premier Waldemar Pawlak. Wszyscy uczestnicy, z uwagi na stan epidemii, nosili maseczki ochronne.

Prezydent stopnie nadbrygadiera nadał komendantom na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji.


Prezydent: Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności
 
 
 
...
 
Straż pożarna staje się formacją coraz bardziej nowoczesną”

– Straż pożarna w Polsce staje się formacją coraz bardziej nowoczesną i coraz lepiej wyposażoną – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Dodał, że na bardzo wysokim poziomie pod względem zarówno zaangażowania jak i nowoczesnego sprzętu są również straże ochotnicze.

Prezydent zwracając się do nominowanych komendantów powiedział, że nominacje generalskie są z całą pewnością ważnym momentem w życiu każdego, kto poświęcił się służbie mundurowej.


– To żadne podsumowanie, to tylko i wyłącznie zobowiązanie dla każdego z panów do dalszej, wytężonej służby dla Rzeczypospolitej, do dalszej wytężonej służby dla obywateli, dla formacji, której przewodzicie jako komendant główny i wojewódzki – zaznaczył Andrzej Duda.

Zwracając się do nominowanych komendantów dodał, że niosą na sobie „odpowiedzialność za jak najlepsze wykonywanie zadań przez swoich podwładnych”, ale także odpowiedzialność za ich życie i zdrowie

– Cieszę się bardzo, że straż pożarna w szerokim tego znaczeniu staje się w Polsce coraz bardziej nowoczesna i coraz lepiej wyposażona – powiedział Duda. Zaznaczył, że chodzi zarówno o PSP jak i OSP. Podkreślił, że ochotnicze straże pożarne są na bardzo wysokim poziomie zarówno zaangażowania jak i sprzętu.

Prezydent podziękował również nominowanym komendantom za służbę i z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka złożył życzenia pomyślnej i bezpiecznej służby.

Zaznaczył, że strażacy poradzili sobie doskonale zarówno „w obliczu pojawienia się epidemii koronawirusa” jak i z niedawnym pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Podkreślił, że stało się tak m.in. dzięki dobremu dowodzeniu.


Prezydent wręczy awanse generalskie w Państwowej Straży Pożarnej

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
26-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych