zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent wręczył promesę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku Polskim

17:39, 30.06.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek promesę dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku Polskim (Podkarpackie) na zakup nowego wozu. – Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy, samochód będzie stał w remizie – podkreślił.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podczas wizyty w Jaworniku Polskim zwracał uwagę, że w tej chwili strażacy, wojsko i mieszkańcy usuwają tu skutki powodzi. – Można tutaj zobaczyć, wszędzie dookoła słychać huk pił i agregatów. Te szkody rzeczywiście są znaczne – wskazał Andrzej Duda.

Przypomniał, że podczas nawałnicy podtopiony został również wóz Ochotniczej Straży Pożarnej, który jechał do akcji w Hadlach Szklarskich. – Proszę sobie wyobrazić, że ten ponad 10-tonowy samochód został porwany przez wodę, zrzucony do rowu i całkowicie zalany. Na szczęście załoga zdołała się uratować – zaznaczył Duda. Dlatego, dodał, miał możliwość przekazania promesy na zakup nowego samochodu, bo „ten nie będzie się już nadawał do użytku”.

– To jest jednostka, która jest bardzo często wzywana do akcji. W związku z czym, jak została z jednym małym samochodem, na pewno w oczywisty sposób utrudnia im służbę, ale też w wielu przypadkach uniemożliwia niesienie pomocy. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy, samochód już tutaj w remizie będzie stał - podkreślił Duda.
 
 
 
...
 
Straty na bieżąco usuwane

Prezydent zaznaczył, że straty wyrządzone przez wodę są na bieżąco usuwane. Duda powiedział, że „na szczęście” zadziałały zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Dodał, że chodzi o polder w niedalekiej Siedleczce, dzięki któremu nie zostały zalane kolejne miejscowości. Prezydent przed przyjazdem do Jawornika Polskiego był w Siedleczce i oglądał ten polder.

W wypowiedzi do mieszkańców Jawornika Polskiego Duda wyraził nadzieję, że szkody wyrządzone przez wodę zostaną w miarę szybko usunięte. Dodał także, że rozmawiał z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim, który zadeklarował dostarczenie poszkodowanym mieszkańcom sprzętu gospodarstwa domowego, w tym kuchenek gazowych i lodówek.

– Staramy się szybko działać, ale są szkody, które będą usuwane długo, tak jak kolejka wąskotorowa (zniszczonych zostało ok. 2 km torów). Aż trudno uwierzyć, że woda mogła zrobić coś takiego - mówił prezydent.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
11-07-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych