zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent zachęca do sprzątania lasów i sadzenia drzew w ramach akcji #SadziMY

10:40, 23.04.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda zachęca, aby podczas spaceru w lesie zbierać śmieci, a także odbierać sadzonki z nadleśnictwa i sadzić drzewa.


Podziel się:   Więcej

– Chcemy, żeby w Polsce tych terenów, które są zalesione, na których rosną lasy było jak najwięcej. Przede wszystkim, żeby te lasy służyły ochronie powietrza i naprawie klimatu – mówi Andrzej Duda w filmiku opublikowanym w czwartek przez Kancelarię Prezydenta.

Prezydent wskazał, że wszyscy przeżywamy teraz trudny czas w związku z epidemią koronawirusa. Przypomina, że do niedawna nie można było nawet wyjść do lasu, czy parku.

– Ale na szczęście teraz już to jest możliwe i chociaż cały czas zachęcamy do tego, żeby pozostać w domu, bo to ogranicza rozprzestrzenianie się epidemii, ale jeżeli będziecie państwo się wybierali do lasu, czy do parku - przede wszystkim do lasu – bardzo proszę, żeby zabrać ze sobą torbę – najlepiej papierową – i do tej torby pozbierać śmieci, które państwo gdzieś po drodze spotkacie, żeby tym samym wziąć udział w akcji SprzątaMy – zachęca Andrzej Duda.


Prezydent zachęca też do udziału w akcji SadziMy. – W zeszłym roku ponad 1000 osób brało z nami udział 26 kwietnia w akcji SadziMy w nadleśnictwie Rytel. W tym roku - jak widać - nie ma tych tysięcy uczestników, bo warunki i przepisy na to nie pozwalają – mówi.

– Ale kiedy będziecie państwo szli do lasu, właśnie po to, żeby odetchnąć chwilę - zachęcam - gdyby gdzieś po drodze było nadleśnictwo, żeby zajrzeć, wziąć sadzonkę, gdzieś zasadzić na terenie, na którym można to zrobić, po to, żebyśmy w Polsce tych lasów mieli więcej – apeluje prezydent.

Prezydent Duda w światowym Dniu Ziemi sadził drzewa

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
07-02-2023
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych