zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent złożył Krystynie Prońko życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania

12:20, 14.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury - napisał w liście skierowanym do Krystyny Prońko prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Zwracając się do artystki Duda napisał, że jej niezwykły talent w połączeniu z wytrwałością i konsekwencją sprawiły, że jest nie tylko znaną i lubianą piosenkarką, ale także osobą powszechnie cenioną i szanowaną w środowisku muzycznym.

„Od czasu Pani debiutu i początków kariery u boku takich sław jak Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesław Niemen stworzyła Pani własny, niepowtarzalny styl, którego wyrazem są Pani najsłynniejsze przeboje. Jest Pani bez wątpienia jedną z największych dam polskiej piosenki, a jako mentorka i producentka wspiera Pani artystyczny rozwój młodych talentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem” - ocenił.

Premier: Dla nas mieszkaniec jakiegokolwiek miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga
Duda zwrócił uwagę, że Krystyna Prońko swoimi piosenkami towarzyszyła Polakom w różnych życiowych sytuacjach, „rozpogadzając szarą codzienność i zapalając płomyk nadziei na lepszą przyszłość”. „Szczególnie przejmującym momentem w Pani karierze był udział w spektaklu »Kolęda-Nocka« do tekstów Ernesta Brylla, z muzyką Wojciecha Trzcińskiego i w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego” - dodał. "W momencie naszej historii, gdy rodził się wielki ruch Solidarności, a Polacy podnosili głowy, by sięgnąć po wolność, wykonywany przez Panią »Psalm stojących w kolejce« wybrzmiewał wyjątkowo donośnie, dodając otuchy i wskazując na wytrwałość jako mozolną, ale niezawodną drogę do celu” - napisał Duda. Jego zdaniem, „pamiętając, jak głośnym echem odbiło się to niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie można śmiało powiedzieć, że jeżeli kamienie istotnie drgnęły i runęły mury, to przyczynił się do tego również Pani niepowtarzalny głos”. Wyraził wdzięczność za udział wokalistki w „Koncercie dla Niepodległej” na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Cieszę się, że mogłem jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług dla kultury narodowej odznaczyć Panią Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyraz głębokiego przekonania o wyjątkowości Pani dorobku i życiowej postawy” - przypomniał.

Gratulując „pięknego jubileuszu”, życzył artystce „dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu sił do dalszej pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności”.

W przyszłym tygodniu posiedzenie Senatu ws. projektu o ochronie odbiorców paliw gazowych

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych