zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent złożył życzenia pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa z okazji Barbórki

13:47, 30.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda złożył w poniedziałek życzenia wspólnocie pracowniczej Polskiej Spółki Gazownictwa z okazji zbliżającej się Barbórki. Podkreślił, że Polska Spółka Gazownictwa stanowi ważną część polskiego systemu wydobywania oraz dystrybucji paliw kopalnianych.


Podziel się:   Więcej

Jak poinformował prezydencka kancelaria, list do uczestników mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie w intencji pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa odczytał prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Życzenia i pozdrowienia


Prezydent z okazji zbliżającej się Barbórki pozdrowił całą wspólnotę pracowniczą Polskiej Spółki Gazownictwa i złożył jej wyrazy uznania i najlepsze życzenia.

List prezydenta


„Jestem pewien, że z dumą i satysfakcją przeżywają państwo święto Górniczej Braci. Polska Spółka Gazownictwa stanowi ważną część naszego systemu wydobywania oraz dystrybucji paliw kopalnianych. Łączę się z państwem w modlitwie do świętej Barbary – patronki górników, opiekunki trudnej i niebezpiecznej pracy – aby jej wstawiennictwo i błogosławieństwo stale państwu towarzyszyło” – napisał Duda.

Według prezydenta, „może na co dzień zbyt rzadko sobie uświadamiamy, jak ważny jest trud pracowników branży wydobywczej”. Andrzej Duda wskazał, że bez surowców pozyskiwanych z wnętrza ziemi społeczeństwa nie mogłyby się rozwijać, a gospodarka, przemysł i technika dawać nam tylu twórczych możliwości. Zaznaczył, że gaz ziemny jest szczególnie istotnym źródłem energii.

„Warto pamiętać, że wraz z pierwszymi próbami jego masowego zastosowania rozpoczęła się w życiu społeczeństw nowa epoka - oświetlenie gazowe na trwałe rozproszyło ciemności na ulicach wielu miast” – zaznaczył.


Rząd planuje od jesieni 2021 r. złagodzić ustawę o zapasach gazu

„Gazownictwo na ziemiach polskich ma długie tradycje”


Andrzej Duda wskazywał też, że gazownictwo na ziemiach polskich ma długie, ponad 160-letnie tradycje.

„Obecnie Polska Spółka Gazownictwa jest największym w Europie operatorem systemu dystrybucyjnego błękitnego paliwa. Chciałbym państwu serdecznie podziękować za niełatwą, wymagającą pracę, dzięki której nawet w trudnym czasie pandemii koronawirusa dostawy do milionów polskich odbiorców odbywają się w sposób ciągły, bezpieczny i niezagrożony” - czytamy w liście.

Według prezydenta ze względu na wiele swoich zalet gaz jest bez wątpienia paliwem przyszłości, a jako paliwo niskoemisyjne ma on coraz szersze zastosowanie w produkcji energii elektrycznej i cieplnej, a także w transporcie.

„Tym większe jest znaczenie państwa profesji – tworząc nowoczesne systemy dystrybucji, przyczyniają się państwo do budowania w Polsce konkurencyjnej, proekologicznej gospodarki, gotowej do podjęcia wyzwań XXI wieku” – napisał Andrzej Duda.


Komisja PE za objęciem sektora gazu finansowaniem z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
Prezydent zaznaczył również, że warszawska Bazylika Archikatedralna to miejsce „mocno wpisane w polską duchowość, historię i kulturę, miejsce zaprzysiężenia Konstytucji 3 maja, koronacji polskich władców i pochówku prezydentów Rzeczypospolitej”.

„Wspólna modlitwa w tym wyjątkowym sanktuarium jest świadectwem zrozumienia, jak ważne w codziennej służbie państwu polskiemu i rodakom jest odwoływanie się do tradycyjnych wartości” – podkreślił w liście.

Prezydent złożył wszystkim pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa serdeczne życzenia pomyślności, a przede wszystkim zdrowia. „Życzę państwu, państwa rodzinom i bliskim wiele dobra i szczęścia. Raz jeszcze serdecznie państwa pozdrawiam. Szczęść Boże!” – zakończył list prezydent.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
24-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych