zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent złożył życzenia urodzinowe prof. Jerzemu Bralczykowi

09:33, 23.05.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

W swojej działalności naukowej i edukacyjnej zawsze kierował się Pan Profesor głęboką troską o polszczyznę, która stanowi fundament naszej wspólnoty i najcenniejsze dziedzictwo narodowe – napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 75. urodzin prof. Jerzego Bralczyka.


Podziel się:   Więcej

Jak podkreślił w liście prezydent, „proszę przyjąć serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia z okazji 75. urodzin”.

„W dniu jubileuszu wyrażam najwyższe uznanie dla Pańskiej wybitnej wiedzy i wspaniałego dorobku autorskiego. Chcę też podziękować za liczne osiągnięcia w pracy popularyzatorskiej, w której upowszechnia Pan wzorce poprawności i piękna języka ojczystego” – napisał.

Andrzej Duda przypomniał, że „w swojej działalności naukowej i edukacyjnej zawsze kierował się Pan Profesor głęboką troską o polszczyznę, która stanowi fundament naszej wspólnoty i najcenniejsze dziedzictwo narodowe”.

Zaznaczył ponadto, że „Pańskie publikacje i wystąpienia nie tylko wskazują właściwe praktyki, lecz same również doskonale ilustrują, jak należy korzystać z języka”.


Prezydent z okazji 85-lecia Krzysztofa Karaska: Dziękuję za wrażliwość, humor i erudycję
„Kultywowanie tradycji i zarazem zrozumienie dla konieczności i potrzeby rozwoju; dbałość o elegancję i humor; pielęgnowanie sztuki krasomówczej także jako elementu savoir vivre'u – wszystko to sprawiło, że jest Pan dziś uczonym i znawcą, który autorytet akademicki łączy z rozpoznawalnością i niezwykłą popularnością” – czytamy w liście.„Zasłużonej satysfakcji i radości”. Prezydent złożył życzenia prof. Marii Bokszczanin
„Należycie doceniając wagę przykładu idącego z góry, wiele uwagi poświęca Pan Profesor językowi elit politycznych i dziennikarskich, na których wzorują się szersze kręgi odbiorców komunikatów, płynących ze środków masowego przekazu. Jest Pan również wnikliwym obserwatorem języka reklam, kształtującego powszechne wyobrażenia i aspiracje, a zarazem obraz świata. A jednocześnie sam stał się Pan osobowością medialną, a Pańskie nazwisko – renomowaną marką, przyciągającą publiczność zainteresowaną tematyką lingwistyczną, ale też po prostu lubiącą słuchać rzeczy mądrych, przedstawianych w atrakcyjny sposób. Słowem: współczesna polszczyzna zawdzięcza Panu bardzo wiele, a wraz z nią i my, jej codzienni użytkownicy i twórcy” – podkreślił prezydent.

„Za to wszystko z serca Panu Profesorowi dzisiaj dziękuję. Raz jeszcze gratulując jubileuszu, życzę zdrowia i niezmiennej pogody ducha oraz niewyczerpanego entuzjazmu, inspiracji i sił do tej ogromnie ważnej służby dla bezcennego dobra wspólnego, jakim jest język ojczysty” – akończył swój list prezydent Andrzej Duda.


Prezydent złożył życzenia z okazji 80. urodzin Leszka Długosza

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
28-09-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych