zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent złożył życzenia z okazji 80. urodzin Leszka Długosza

13:09, 18.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

W dniu 80. urodzin przesyłam Panu najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Z tej pięknej okazji chcę wyrazić uznanie dla Pańskich dokonań artystycznych – napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji jubileuszu poety i kompozytora Leszka Długosza.


Podziel się:   Więcej

„Znakiem tego niech będzie również wyjątkowe odznaczenie państwowe – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, który mam zaszczyt i przyjemność Panu nadać. Wiąże się ono ściśle z trwającymi obchodami stulecia odrodzenia się, obrony i odbudowy Rzeczypospolitej. Ale jest również symbolem ciągłości tradycji patriotycznych i pracy dla wolnej Polski, którą podejmuje każde kolejne pokolenie” – napisał prezydent.

List w imieniu prezydenta odczytał i medal jubilatowi wręczył prezydencki doradca prof. Andrzej Waśko.

„My, współcześni Polacy, spoglądając wstecz na zmagania i wysiłek naszych przodków i poprzedników sprzed wieku, w całej pełni doceniamy to, że mamy własne suwerenne państwo” – czytamy w liście.

Duda zwrócił uwagę, że „jubileusz stulecia odzyskania niepodległości staje się dzięki temu inspiracją do służby dzisiejszej Rzeczypospolitej – naszą działalnością zawodową, społeczną, artystyczną i intelektualną”.

„I właśnie za zasługi na tym polu chcę dziś wyrazić Panu głęboki szacunek i wdzięczność. Dziękuję za wkład w rozwój polskiej kultury i literatury, za liczne wzruszenia, których nam Pan dostarcza, a wreszcie za wierność wartościom - pięknu, dobru i prawdzie” – podkreślił prezydent.


„Satysfakcji ze wspaniałego dorobku artystycznego”. Życzenia prezydenta dla Ignacego Gogolewskiego
„Doskonale pamiętam, że – tak niedawno jeszcze! – gratulowałem Panu jubileuszu 75-lecia, a niepostrzeżenie czynię to dzisiaj po raz kolejny. Bardzo się cieszę ze spełnienia się życzeń: że minione pięć lat upłynęło Panu w zdrowiu i pomyślności, aktywności twórczej i publicznej, a także na stałym poszerzaniu grona Pańskich wiernych czytelników i chętnych słuchaczy” f czytamy w liście jubileuszowym.

„Chcę dzisiaj zatem, ponawiając tamte życzenia, życzyć Panu powtórnie wiele zdrowia i sił na następne długie lata pracy artystycznej, satysfakcji z dokonań i wielu kolejnych sukcesów” – napisał Duda.

– I niechaj mamy w Panu nadal tego samego wspaniałego Leszka Długosza - +Europejczyka z Zaklikowa+” – zakończył swój list prezydent.


Gliński: Dofinansowanie w ramach FWK otrzymało 2110 podmiotów
Leszek Długosz urodził się 18 czerwca 1941 r. w Zaklikowie. Był artystą Piwnicy pod Baranami. Aktor, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych śpiewających poetów w Polsce. Publicysta i felietonista, jest autorem kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką.

W 2006 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2016 r. otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.


Dworczyk: Wsparcie dla sektora kultury jest jednym z wielu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
21-03-2023
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych NA ŻYWO
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych