zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent życzył bezpiecznej służby funkcjonariuszom udającym się na nocne patrole graniczne

07:39, 12.11.2021;   autor: kawi, msies;   źródło: PAP

Prezydenta Andrzej Duda, podczas czwartkowej wizyty po polsko-białoruskiej granicy, życzył bezpiecznej służby funkcjonariuszom Straży Granicznej, policji i żołnierzom udającym się na nocne patrole - przekazała Kancelaria Prezydenta.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Duda odwiedził w czwartek wieczorem na Podlasiu granicę polsko-białoruską, gdzie spotkał się z żołnierzami i funkcjonariuszami Straży Granicznej pełniącymi tam służbę.

Jak przekazała później KPRP na Twitterze, prezydent życzył „bezpiecznej służby funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i żołnierzom udającym się na nocne patrole wzdłuż granicy z Białorusią”.

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Ma to związek z presją migracyjną ze strony Białorusi, która prowadzi wojnę hybrydową, używając do tego migrantów.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów idącej po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy.

Tego samego dnia pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, a następnie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego narada zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę w tej samej kwestii. We wtorek Sejm podczas nadzwyczajnego posiedzenia wysłuchał informacji rządu ws. aktualnej sytuacji na granicy i podejmowanych działań.


Prezydent odznaczył 17 osób, w tym cztery Orderem Orła Białego

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
26-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych