zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Projekt dot. ustawy o działach trafi do Sejmu. Powstanie nowe ministerstwo

16:52, 14.01.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

W tym tygodniu poselski projekt dotyczący ustawy o działach trafi do Sejmu - poinformował we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Ministerstwo klimatu i ministerstwo środowiska to są dwa nowe ministerstwa, które m.in. opisuje rzeczona ustawa – powiedział.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk pytany był we wtorek w rozmowie z wp.pl, czy formalnie zostanie powołane nowe ministerstwo ds. klimatu.

– Nowe ministerstwo jest w trakcie tworzenia, bo mamy ustawę o działach (...). W tym tygodniu ustawa o działach zostanie złożona w Sejmie jako projekt poselski. Ta ustawa doprowadzi do usankcjonowania tych zmian, które zostały parę tygodni temu rozpoczęte. Ministerstwo klimatu i ministerstwo środowiska to są dwa nowe ministerstwa, które m.in. opisuje rzeczona ustawa – odpowiedział Dworczyk.

– A czy pan poseł Ozdoba zostanie powołany na wiceministra – bo ja o żadnym utworzeniu nowego ministerstwa i nowych ministrach konstytucyjnych nie wiem i nie sądzę, żeby były planowane takiego działania (...), to jest pytanie do ministra konstytucyjnego i pana premiera, a nie do mnie – dodał, pytany o informacje mediów, że poseł PiS Jacek Ozdoba miałby zostać wiceministrem klimatu.

Dworczyk zaznaczył, że wiceministrowie powoływani są na mocy decyzji premiera albo ministra konstytucyjnego. – Tak jak każdy poseł, tak jak każda osoba zaangażowana w politykę (Ozdoba – red.) ma szansę ubiegać się, ma szansę być powołany na różne stanowiska, w tym stanowiska wiceministerialne. Ale czy tak się zdarzy, to zależy od ministra Michała Kurtyki, jeśli mówimy o ministerstwie klimatu, i prezesa rady ministrów – zauważył.
Sasin: Dział „energia” przejdzie z MAP do Ministerstwa Klimatu

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych