zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Przeciw COVID-19 zaszczepiono dotąd 770 tys. osób

07:48, 26.01.2021;   autor: kaune;   źródło: PAP, Twitter

Przeciw COVID-19 zaszczepiono dotąd w Polsce 770 tys. osób, z których 75 tys. przyjęło dwie dawki. W poniedziałek ruszyły szczepienia populacyjne – po grupie zero, w której byli m.in. medycy, szczepionkę otrzymują osoby z grupy pierwszej, na początek seniorzy.


Podziel się:   Więcej

Szczepienia realizowało w poniedziałek blisko 2,5 tys. punktów. Zaszczepionych zostało tego dnia 65 tys. osób - co jest najwyższym jak dotąd wynikiem, jeśli chodzi o wykonane jednego dnia iniekcje.

Rząd akcentuje, że Wtorkowa dostawa szczepionki Moderny do Polski została odwołana.


Ruszają szczepienia populacyjne przeciw COVID-19

Narodowy Programu Szczepień ma być tematem zaplanowanego na wtorek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych i sił politycznych. Według zapowiedzi na spotkaniu pojawią się przedstawiciele: PiS, KO, Lewicy, PSL oraz prawdopodobnie Konfederacji.

25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne - na początek seniorów, którzy ukończyli 70 lat.


Dworczyk: Zapraszamy przedstawicieli opozycji na wtorek na dyskusję nt. Szczepień
Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że według danych z godz. 21.00 w poniedziałek tego dnia zaszczepiono 65 tys. osób. „W sumie ponad 770 tys. zaszczepionych, z czego 75 tys. przyjęło dwie dawki” – napisał minister na Twitterze.


Obecnie w UE dopuszczone są dwie szczepionki – Comirnaty, wyprodukowana przez Pfizera i BioNTech oraz mRNA-1273 – od Moderny. Na rejestrację czeka m.in. szczepionka firmy AstraZeneca.


Szef KPRM: Jeśli będzie konieczność, będziemy modyfikowali harmonogram szczepień