zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Przed wizytą prezydenta w Katarze konsultacje w sprawie współpracy energetycznej

21:42, 30.11.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Przed planowaną wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze, w BBN odbyły się konsultacje prezydenta z wicepremierem Jackiem Sasinem i przedstawicielami spółek energetycznych w sprawie polsko-katarskiej współpracy w tym obszarze - poinformowało we wtorek BBN.


Podziel się:   Więcej

„W związku z planowaną wizytą w Katarze, w BBN odbyły się dziś konsultacje prezydenta RP Andrzeja Dudy z wicepremierem Jackiem Sasinem oraz przedstawicielami spółek energetycznych, dotyczące polsko-katarskiej współpracy w sektorze gazowym oraz inwestycji w nowe technologie związane z transformacją energetyczną” - poinformowało BBN.

„Poruszono również temat bezpieczeństwa energetycznego związanego z obecnymi deficytami gazu ziemnego na rynkach europejskich oraz temat działań zapobiegających potencjalnym wzrostom kosztów energii, w związku z podniesieniem cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla” - przekazało BBN.

Spółki energetyczne reprezentowali wiceprezes PKN Orlen Janusz Szewczak, prezes PGNiG Paweł Majewski, prezes PGE Wojciech Dąbrowski i prezes GazSystem Tomasz Stępień. Ze strony Kancelarii Prezydenta RP w spotkaniu uczestniczyli szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch oraz minister Małgorzata Paprocka.

Oficjalna wizyta pary prezydenckiej w Katarze jest planowana na 4-5 grudnia.
Prezydent: liczę na pogłębienie współpracy gospodarczej z Katarem

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych