zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Przedstawiciele klubu KO pójdą na spotkanie z premierem

11:36, 29.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Przedstawiciele klubu KO pójdą na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, bo konsultacje w sprawach bezpieczeństwa między rządem a opozycją powinny być czymś stałym – powiedział dziennikarzom sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.


Podziel się:   Więcej

Na spotkanie do KPRM, jak wynika z informacji PAP, pójdą dwaj wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej: szef klubu KO – Borys Budka oraz Tomasz Siemoniak.

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na poniedziałek na godz. 15.00 przedstawicieli klubów opozycyjnych; spotkanie ma dotyczyć identyfikowanych zagrożeń geopolitycznych pochodzących ze wschodu.

– Jako Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska zawsze uznawaliśmy, że sprawy bezpieczeństwa mają najwyższy priorytet, dlatego na tym spotkaniu będziemy i czekamy na poważną informację, która należy się tylko opozycji, ale całemu polskiemu społeczeństwu – powiedział dziennikarzom sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński, pytany o inicjatywę Morawieckiego.


Terlecki i Czerwińska będą reprezentować PiS na spotkaniu u premiera
Kierwiński dodał, że może dziwić nagły tryb zwoływania spotkania, bo takie kontakty między rządem i opozycją w sprawach bezpieczeństwa powinny być czymś stałym, a nie realizowanym tylko wtedy, gdy „premierowi wszystko wypada z rąk”.

– "Przez ostatnie miesiące nie było żadnej chęci rozmowy pana premiera Morawieckiego z opozycją, pan premier zajmował się głównie atakowaniem opozycji – przypomniał Kierwiński.

– Zobaczymy, co pan premier Morawiecki powie, bo ja mam nieodparte wrażenie, że ta nagła chęć współpracy z opozycją wynika tylko i wyłącznie z problemów wewnętrznych PiS, z problemów sondażowych i z bałaganu, jaki wokół siebie robią – mówił sekretarz generalny PO.


Czarzasty: Są takie sprawy, w których wszystkie siły spotykają się z władzą
– Wygląda na to, powtarzał, że spotkanie mamy dlatego, że PiS nie radzi sobie z żadnym z problemów”, ani z pandemią, ani z inflacją, ani z kryzysem granicznym. Jak trwoga to do opozycji – powiedział.

Dobrym standardem powinno być, podkreślał Kierwiński, że jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa rządzący informują opozycję i społeczeństwo o tym, co się dzieje. – Za PiS takie standardy nie obowiązują, ale może coś się zmieni – powiedział.

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.


Premier Morawiecki spotka się z klubami i kołami parlamentarnymi

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych