zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Przesłanie prezydenta z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego

13:51, 24.09.2021;   autor: msies;   źródło: KPRP

„Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku akademickim nastąpi pełny powrót do tradycyjnych zajęć, a w murach uniwersytetów, akademii, politechnik oraz szkół wyższych na nowo zagoszczą studenci” – napisał prezydent Andrzej Duda w przesłaniu z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podkreślił, że po ponad roku trudnych doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa przekonaliśmy się jeszcze bardziej, jak wielką wartością jest możliwość osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy”.

Jak stwierdził, jest to również ważny aspekt w życiu wspólnoty akademickiej, której dalsze funkcjonowanie wyłącznie w formule zdalnego nauczania trudno sobie wyobrazić”. Wyraził jednocześnie nadzieję, że na uczelniach nastąpi pełny powrót do tradycyjnych zajęć.

Andrzej Duda podkreślił, że z uwagą śledzi „debatę na temat przyszłości badań naukowych i studiów wyższych w Polsce”.„Ostatnie lata przyniosły w tym względzie istotne zmiany. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tak złożonym i wrażliwym systemie, jakim jest nauka i szkolnictwo wyższe, nawet najlepsze rozwiązania muszą być przedmiotem nieustannej refleksji. Liczę na to, że zbliżająca się ewaluacja okaże się przedsięwzięciem obiektywnie określającym jakość i dorobek instytucji naukowych, a płynące z niej wnioski i zebrane doświadczenia pozwolą określić kierunki dalszego rozwoju polskiej nauki” – napisał prezydent..

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do najważniejszych wyzwań i szans, które stoją dzisiaj przed polskimi uczelniami. Zachęcił między innymi do refleksji nad etosem debaty akademickiej – którą cechować powinna zarówno wolność, jak i obiektywizm właściwy metodzie naukowej.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
04-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych