zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Przetwórstwo owoców i warzyw. Resort umożliwi skuteczniejsze kontrole UOKiK

17:15, 16.07.2018;   autor: msies;   źródło: IAR

Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego, które trafiły w ręce obcego kapitału „nie ułatwiają życia polskim rolnikom” – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Od kilku dni producenci owoców miękkich protestują przeciwko niskim cenom skupu.


Podziel się:   Więcej

Joanna Kopcińska powiedziała, że niebawem minister rolnictwa przedstawi projekt zmiany ustawy, która umożliwi Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów skuteczniejsze kontrole. Powiedziała, że rząd chce także wzmocnić kontrole na granicy polsko-ukraińskiej tak, żeby pod kątem jakości sprawdzać owoce miękkie, które wjeżdżają z Ukrainy do Polski. Joanna Kopcińska podkreśliła, że owoce będą również sprawdzane pod kątem spełniania norm unijnych.

W ubiegłym tygodniu UOKiK zapowiedział weryfikację tego czy ceny owoców miękkich są kształtowane przez rynek, czy dochodzi do naruszenia prawa. Ma to związek z protestem rolników przeciwko niskim cenom skupu. Prezes UOKiKu Marek Niechciał wyjaśnił, że skargi rolników powtarzają się od lat, dlatego tym razem Urząd postanowił zbadać sprawę z wyprzedzeniem. Prezes dodał, że kontrola może zadziałać prewencyjnie i spowodować, że prezesi spółek skupujących owoce ustalą ceny na odpowiednim poziomie.

Ardanowski: Rolnicy w związku z suszą mogą liczyć na pomoc rządu
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych