zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Przyszłość UE tematem spotkania przewodniczących parlamentów V4

16:58, 27.06.2019;   autor: akune;   źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w Popradzie odbędzie się w czwartek spotkanie przewodniczących parlamentów Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem obrad będą kwestie związane z przyszłością Unii Europejskiej w kontekście wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego.


Podziel się:   Więcej

Wydarzenie będzie okazją do podsumowania słowackiej prezydencji w V4 w ujęciu parlamentarnym i zapoznania się z wstępnymi założeniami prezydencji Czech, które od 1 lipca będą przewodzić Grupie Wyszehradzkiej.

Sejm będzie reprezentował marszałek Marek Kuchciński. W rozmowach weźmie udział także wicemarszałek Senatu Michał Seweryński.

Gospodarzem spotkania jest przewodniczący słowackiej Rady Narodowej Andrej Danko.

Węgierskie Zgromadzenie Narodowe reprezentować będzie jego przewodniczący Laszlo Kover, czeską Izbę Deputowanych jej przewodniczący Radek Vondracek, a czeski Senat jego wiceprzewodniczący Jiri Oberfalzer.

Spotkaniu towarzyszyć będzie turniej wyszehradzkich, parlamentarnych drużyn piłki nożnej, wzorem zeszłorocznego szczytu parlamentów V4 w Balatonfüred, w trakcie węgierskiego przewodniczenia Grupie.Premier: wszystkie działania państw V4 podczas RE będą skoordynowane


Grupa Wyszehradzka nie ma wspólnego kandydata na szefa KE