zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Puda do opozycji: Opieracie się na zmanipulowanych doniesieniach prasowych

23:28, 16.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda zarzucił opozycji, że czerpie wiadomości ze zmanipulowanych doniesień prasowych i nie wie, co robi dla rolnictwa kierowany przez niego resort. Zarzucił poprzedniej koalicji PO-PSL, że wyrządziła wiele szkód na wsi.


Podziel się:   Więcej

Minister rolnictwa Grzegorz Puda brał udział w debacie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności dla niego.

Podkreślił, że wobec polskich rolników wszyscy mamy dług wdzięczności przede wszystkim za to, że zapewniają bezpieczeństwo żywnościowe kraju.

Zwrócił uwagę, że mimo pandemii i w przeciwieństwie do innych państw UE, w Polsce żywności nie zabrakło i to jest wielkie osiągnięcie polskich rolników i powód do podziękowań.

Odnosząc się do wniosku o jego odwołanie powiedział, że „nie można nie odnieść wrażenia, że jedynym źródłem wiedzy, jaką czerpiecie na temat rolnictwa i działalności naszego resortu (rolnictwa – red.) jest kilka gazet i portali słynących od wielu lat z manipulacji”. – Najważniejsze argumenty, stawiane jako zarzuty, są wprost kalką z tych portali, z tych gazet – zaznaczył.


W Sejmie debata nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa
 
 
 
...
 
Puda przywołał przykład konferencji, na której premier jak i on sam wizytowali gospodarstwo, w którym nie było maszyn rolniczych należących do gospodarza i miały być one pożyczone. – Nikt z was nie sprawdził faktów – podkreślił.


Minister tłumaczył, że premier został przez opozycję zaatakowany niesłusznie. Wyjaśnił, że maszyny na tle których stali premier i on sam należały „w większości” do właściciela gospodarstwa.

Puda przekonywał ponadto, że rolnik, którego odwiedzili, utrzymuje się także z wynajmu maszyn rolniczych. – Wyśmialiście i oskarżyliście tego gospodarza – mówił do opozycji minister.


PSL: Na polskiej wsi jest rozpacz, minister Puda ignoruje problemy rolnictwa
Szef MRiR odrzucił też zarzut, jakoby miałby nie spotykać się z rolnikami. Poinformował, że od kiedy objął urząd, doszło do ponad 330 spotkań z rolnikami i organizacjami rolniczymi.

Według Pudy rządy poprzedniej koalicji PO-PSL wyrządziły wiele szkód w rolnictwie i wciąż jest dużo pracy przy ich naprawie. Zarzucił opozycji, że dbała m.in. jedynie o rozwój dużych gospodarstw kosztem mniejszych.

– Niszczy się łatwo – odbudowuje się dużo trudniej – mówił minister rolnictwa.


Sejmowa komisja rolnictwa negatywnie o wniosku o odwołanie ministra Pudy

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych