zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rada Gabinetowa ws. strategii walki z COVID-19

08:31, 09.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

W piątek zbierze się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa. Rząd pod przewodnictwem głowy państwa będzie debatował nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. To już trzecia Rada Gabinetowa zwołana przez prezydenta ws. pandemii.


Podziel się:   Więcej

Z uwagi na sytuację epidemiczną, obrady odbędą się w formie zdalnej.

O zwołaniu Rady Gabinetowej poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski w mediach społecznościowych.

Napisał, że posiedzenie będzie poświęcone strategii walki z COVID-19 oraz dalszej strategii działań państwa w walce z koronawirusem.

Spychalski przekazał, że po posiedzeniu prezydent będzie miał wystąpienie, na którym poinformuje o jego przebiegu i efektach.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller pytany o posiedzenie Rady Gabinetowej w czwartek w TVP Info zapewnił, że premier i prezydent są w stałym kontakcie zarówno w kwestii zwalczania pandemii, jak i m.in. powstawania kolejnych tarcz antykryzysowych.


Premier: Będą dodatkowe pieniądze na tworzenie punktów szczepień powszechnych

– Jesteśmy w stałym kontakcie zarówno w sprawach gospodarczych tak, aby ten trudny czas przejść możliwie w dobry sposób, a z drugiej strony w konsultacjach, jeżeli chodzi o kwestie COVID-owe czy program szczepień. Tutaj prezydent wykazuje cały czas zaangażowanie – powiedział rzecznik rządu.

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent.

Stanowiska przedstawione w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej nie mają charakteru prawnie wiążącego. Rada zwoływana jest, gdy prezydent uzna dany problem za „sprawę szczególnej wagi”.


Premier: Będę ponownie rozmawiał z szefową KE o dostawach szczepionek
Poprzednio Rady Gabinetowe prezydent zwoływał na początku września oraz w połowie marca 2020 r.; oba posiedzenia były poświęcone kwestii epidemii koronawirusa.

W marcu prezydent i ministrowie omówili przygotowany wówczas przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. We wrześniu tematem obrad była strategia walki z koronawirusem, informacja nt. sytuacji w szkolnictwie w dobie epidemii oraz ówczesna sytuacja na Białorusi.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych, czyli najwięcej od początku pandemii.


„Niestety wraz ze spadkiem wieku zmniejsza się skłonność do szczepienia”

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych