zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rada Ministrów zajmie się ochroną praw autorskich

18:25, 02.12.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Propozycja resortu sprawiedliwości przewiduje stworzenie w ramach sądów powszechnych odrębnych jednostek, które miałyby zajmować się sprawami o ochronę praw autorskich i własności intelektualnej.


Podziel się:   Więcej

Opracowany przez resort sprawiedliwości projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego znalazł się w programie wtorkowych obrad Rady Ministrów. Propozycja MS została przyjęta przez rząd we wrześniu, jednak ze względu na zasadę dyskontynuacji prac parlamentarnych projekt ten zostanie ponownie rozpatrzony przez rząd. Opracowany przez resort sprawiedliwości projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego znalazł się w programie wtorkowych obrad Rady Ministrów. Propozycja MS została przyjęta przez rząd we wrześniu, jednak ze względu na zasadę dyskontynuacji prac parlamentarnych projekt ten zostanie ponownie rozpatrzony przez rząd.

Propozycja resortu sprawiedliwości przewiduje stworzenie w ramach sądów powszechnych odrębnych jednostek, które miałyby zajmować się sprawami o ochronę praw autorskich i własności intelektualnej. Jednostki te miałyby także rozpatrywać sprawy dotyczące zapobiegania i zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz o ochronę dóbr osobistych.

Projekt noweli Kpc zakłada też możliwość specjalizacji sędziów w zakresie własności intelektualnej oraz utworzenie wyspecjalizowanych jednostek w sądach okręgowych i apelacyjnych. Według resortu wprowadzenie tych zmian jest potrzebne ze względu na rosnącą liczbę spraw z zakresu szeroko rozumianej własności intelektualnej i rozpatrywanie ich przez rozproszone jednostki.

Rząd o uruchomieniu w sądach odrębnych jednostek ds. ochrony praw autorskich

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
14-12-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych