zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Radziszewska: dziękuję za 22 lata sprawowania mandatu posła na Sejm

10:08, 11.09.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Dziękuję wszystkim posłom, posłankom, szefom mojego klubu oraz szefom partii - PO, Unii Wolności, Unii Demokratycznej, wszystkim pracownikom Kancelarii Sejmu oraz wyborcom za 22 lata sprawowania mandatu posła na Sejm - powiedziała w środę posłanka PO-KO Elżbieta Radziszewska.


Podziel się:   Więcej

Na początku środowego posiedzenia Sejmu głos zabrała Radziszewska, która dziękowała za 22 lata sprawowania mandatu posła na Sejm. – Bardzo serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom, posłom i posłankom, szefom mojego klubu, szefom mojej partii - PO, Unii Wolności, Unii Demokratycznej. I ze wzruszeniem wspominam tych, których już między nami na tej sali nie ma - mówiła posłanka PO-KO.

Dziękowała również, posłom i posłankom z różnych ugrupowań, z którymi miała możliwość zasiadania na sali plenarnej i pracy w komisjach sejmowych przez te minione lata.

Radziszewska wspomniała też wszystkich prezydentów RP, którzy w trakcie sprawowania przez nią mandatu posła „mieli honor i zaszczyt pełnić ten urząd”. Wymieniła prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

– Dziękuję wszystkim paniom i panom premierom, którzy stali na czele swoich rządów oraz współpracujących z nimi ministrom, i urzędnikom. Dziękuję również wszystkim pracownikom Kancelarii Sejmu – mówiła Radziszewska.
 
 
 
...
 
Posłanka PO–KO dziękowała także wyborcom. – Za ich dotychczasowe wybory, za to, że przez ostatnie 22 lata byłam – według nich – posłem na Sejm godnym zaufania, to znaczy takim, na którego warto było oddać swój głos – podkreśliła.

Radziszewska przeprosiła również wszystkich tych, których – jak mówiła – „w czasie pełnienia mandatu posła na Sejm mogła urazić zbyt jednoznacznym osądem, słowami wypowiedzianymi w trakcie debaty sejmowej, radiowej, czy telewizyjnej, w wywiadzie czy rozmowie”.

– Podsumowując, kończy się jeden z etapów mojego życia i politycznej działalności, chciałabym przywołać słowa świętego Pawła z listu do Tymoteusza. „W dobrych zawodach wystąpiłam, bieg ukończyłam”. I dla mnie było wielkim zaszczytem zasiadać w tej Izbie przez sześć kadencji – podkreśliła Radziszewska.

Radziszewska nie będzie kandydować z listy Koalicji Obywatelskiej w Piotrkowie Trybunalskim w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– Ponieważ standardy przy tworzeniu list do Sejmu w naszym okręgu daleko odbiegają od tych, których według mnie w polityce powinno się przestrzegać, odrzuciłam propozycję kandydowania z trzeciego miejsca, na którym umieszczono moje nazwisko wbrew mojej deklaracji oraz z drugiego miejsca, które po rozmowie ze mną zaproponował mi pan przewodniczący (Platformy) Grzegorz Schetyna – w ten sposób Radziszewska wyjaśniała powody swojej rezygnacji z kandydowania.

Radziszewska była posłanką w latach 1997–2019.

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
17-11-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych