zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rozpoczynają się prace nad Strategią RP na Rzecz Młodego Pokolenia

15:07, 25.02.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

Rozpoczyna się pierwszy etap ogólnopolskich konsultacji dla młodzieży w ramach przygotowań do stworzenia Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. Ma to być wieloletni plan polityki młodzieżowej.


Podziel się:   Więcej

W każdym województwie, w ciągu najbliższych miesięcy, odbędą się konferencje konsultacyjne. Inauguracyjne spotkanie rozpocznie się w czwartek i będzie skierowane do młodzieży z Mazowsza.

Jak mówi pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, pierwszy raz w historii młodzi będą mogli od początku do końca współdecydować o strategicznym dokumencie rządowym.

– Chcemy stworzyć nową strategię ponadresortową, ponadsektorową, horyzontalną polityki państwa wobec młodych ludzi. I chcemy, żeby ta strategia nie powstawała w gabinetach polityków, ale żeby powstała w sposób partycypacyjny czyli na drodze pogłębionej rozmowy rozproszonej środowiskowo i geograficznie z młodymi ludźmi – wyjaśnił Polskiemu Radiu.

Piotr Mazurek dodał, że to młodzi będą decydować co znajdzie się w Strategii, ale już teraz można określić obszary tematyczne, które będą dyskutowane w trakcie spotkań.


„Młodzi w Pałacu”. Wideokonferencja z członkami Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych

Ważne kwestie


– Wśród takich obszarów pewnie znajdzie się kwestia edukacji i systemu kształcenia. Także kształcenia wyższego, kwestia rynku pracy, przedsiębiorczości. Na pewno bardzo ważna dla młodych ludzi kwestia ekologii, klimatu i ochrony środowiska. Kwestia ochrony zdrowia, kwestie związane z kulturą, ale podkreślam, że to w toku konsultacji okaże się co jest dla młodych ludzi najważniejsze – dodał Piotr Mazurek.

Szczegóły dotyczące zapisów na spotkania konsultacyjne można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/pozytek na profilach społecznościowych Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Dokument ma być gotowy za dwa lata.


„Młodzi w Pałacu”. O doradztwie zawodowym w szkołach z Koalicją Młodzi Przy Głosie

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych