zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Rozporządzenie ws. wykonywania testów w aptekach i pracy zdalnej w administracji czeka na podpis

19:20, 21.01.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Możliwość wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach ogólnodostępnych oraz wprowadzenie pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej i jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym - przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

Chodzi o projekt nowelizacji w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Projekt został zamieszczony w piątek wieczorem na stronach Rządowego Centrum Legislacji z adnotacją, że został skierowany do podpisu premiera.

Zgodnie z nim grupa podmiotów uprawnionych do wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2 zostanie rozszerzona o apteki ogólnodostępne. Dostaną one możliwość wystawianie zlecenia wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2 oraz przekazywanie danych o wynikach tych testów do systemu teleinformatycznego stanowiącego moduł Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19.


Premier: Piąta fala COVID-19 stała się faktem
Zapisano w nim także, że do dnia 28 lutego 2022 r. w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej. Wyjątek stanowią jednostki organizacyjne sądów i prokuratury oraz uczelni.

„Wyjątki od powyższej zasady będą stanowić sytuacje, w których realizacja określonych zadań jest niezbędna dla zapewnienia pomocy obywatelom lub ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki, a ich realizacja nie jest możliwa w ramach pracy zdalnej” - wyjaśniono w uzasadnieniu.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem 24 stycznia 2022 r., z wyjątkiem przepisów dotyczących wykonywania testów w aptekach, które mają wejść w życie z dniem 27 stycznia 2022 r.


Premier: System ochrony zdrowia znajdzie się pod nienotowaną dotąd presją

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych